....

Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych - Czechowice-Dziedzice

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych - Czechowice-Dziedzice

Ogłoszenia
Ogłoszenia duszpasterskie
XI Niedziela Zwykła
17 czerwca 2012 r.

1. Dziś XI Niedziela Zwykła. O godz. 17.00 NIE BĘDZIE nabożeństwa czerwcowego.
W dniu dzisiejszym goszczą w naszej parafii misjonarze ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskiej w ramach Tygodnia Misyjnego. Homilię misyjną na każdej Mszy św. głosi
ks. Tomasz Zieliński, SMA. O godz. 15.00 rozpoczniemy piknik misyjny, któremu towarzyszyć będą liczne atrakcje, w tym konkursy i zabawy, świadectwa misjonarzy, pokaz mody afrykańskiej, kiełbasa z grilla, ciasta i napoje oraz wiele innych. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich parafian i gości.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:
- w czwartek, 21 czerwca - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

3. W piątek, 22 czerwca, przypada na naszą Parafię dzień adoracji Najświętszego Sakramentu, o którą prosił ks. Biskup Tadeusz Rakoczy z okazji jubileuszu dwudziestolecia Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Zapraszamy do udziału w adoracji:

Godz. 8.00 Osiedle Dziedzice
Godz. 10.00 Osiedle Renardowie
Godz. 12.00 Osiedle Północ
Godz. 14.00 Róże różańcowe
Godz. 16.00 Odnowa w Duchu Św.
Godz. 17.00 Zespół Charytatywny i Apostolstwo Dobrej Śmierci

W wybranej przez siebie porze, w proponowanych przedziałach czasowych, prosimy wiernych naszej parafii z wyznaczonych osiedli i grup parafialnych, o modlitwę i obecność w kościele. Chcemy adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie do wieczornej mszy św.. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy.

4. W sobotę od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okazja do spowiedzi.

5. Ze względu na dość wczesne przygotowanie informacji do naszej gazetki, bardzo prosimy o dostarczanie treści intencji mszalnych na dwa tygodnie przed terminem odprawienia zarezerwowanej Mszy św. Dostarczanie treści w ostatnim momencie może być powodem, niezawinionego przez nas, nie ogłoszenia intencji albo jej pominięcia.

6. Informujemy parafian, że w miesiącach wakacyjnych lipcu i sierpniu nie ma w naszym kościele niedzielnej Mszy św. o godz. 11.30, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku mszy św. wieczornych i sobotniej porannej. Wyjątek stanowią I piątek i I sobota miesiąca.
Nie będzie również mszy św. o godz. 14.30 w pierwszą niedzielę miesiąca dla dzieci przyjmujących chrzest i dla dzieci rocznych. Chrzty i roczki odprawiane będą po Mszy św. o godz. 10.00.
Nie będzie się ukazywała nasza gazetka parafialna „Wspomożenie”.

7. W czasie wakacji księża przebywający na urlopach, będą odprawiali msze św. za zmarłych zamawiane przy okazji pogrzebów. Można także na czas pobytu poza parafią dodatkowo zamówić intencje.

8. Kancelaria Parafialna w okresie wakacji będzie czynna tylko we wtorki i czwartki.