....

PARAFIA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA w Bielanach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
SANKTUARIUM CHRYSTUSA CIERPIĄCEGO
PARAFIA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA w Bielanach

Bielany ul. Solna 2, 32-651 Nowa Wieś

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2012

Gdy przychodzimy po całym tygodniu pracy w niedzielę na Mszę świętą, Bóg chciałby ten czas wykorzystać, dając nam jak najwięcej. To właśnie tutaj On, Siewca, będzie chciał siać swoje słowo w naszych sercach. On wie, że niektórzy z nas są jak gleba żyzna, niektórzy jak gleba piaszczysta, a inni to po prostu kamienie. Jednak Boski Siewca się nie męczy, sieje swoje ziarno we wszystkich i oczekuje, że wydamy plony. Stawajmy się przed Nim najlepszą glebą, na jaką nas stać, pozwólmy, żeby zasiane dzisiaj słowo mogło w nas przynosić jak najbogatsze plony.

Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe dziś i w ciągu tygodnia o godzinie 17.3o. Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

W tym tygodniu patronuje nam:

w czwartek, 21 czerwca – święty Alojzy Gonzaga, jezuita, oddany całym sercem posłudze chorym. Polecajmy mu w modlitwie ludzi chorych i cierpiących.

Dziękujemy grupie p. Irenie Wiewióra za posprzątanie naszej świątyni i udekorowanie jej kwiatami. Na ten tydzień do sprzątania prosimy grupę p. Alicji Kolasa z Łęk.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bielanach serdecznie zaprasza Seniorów z Bielan i Kańczugi na spotkanie „Letnią Biesiadę” do WDK Bielany w dniu 24 czerwca na godzinę 16.oo. Spotkanie umilą występami artystycznymi przedszkolaki i uczniowie Zespołu Szkolno-gimnazjalnego z Bielan.

Dziś po Mszy Św. przedstawiciele firmy INTEGRAL będą rozdawać zaproszenia na prelekcję dotyczącą rehabilitacji polem magnetycznym oraz darmowe zabiegi.

Podziękowanie

Римсько-Католицька Парафія св. Архангела Михаїла Хоростків,12 червня 2012р

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Слава Ісусу Христу.
Drodzy parafianie parafii Bielany! Bardzo serdecznie dziękuje waszemu ks. Proboszczowi za zaproszenie, że mogłem Was odwiedzić i zobaczyć Waszą przepiękną gościnność i otwartość. Dziękuje za Waszą ofiarność na potrzebę Kościoła w Chorostkowie. Złożyliście 4 900 zł. Niech każdego z Was Bóg obdarzy błogosławieństwem i wynagrodzi stokrocią .