....

Parafia Najdroższej Krwii Pana Jezusa Chrystusa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Najdroższej Krwii Pana Jezusa Chrystusa
ul. Kościelna 20
43-360 Bystra

OGŁOSZENIA - Odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa 10.06.2012 R.

1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesje eucharystyczne wokół kościoła. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i ognisko przy Nazarecie. Zapraszamy Akcję Katolicką, Radę Parafialną, Oazę Rodzin, Róże Różańcowe Grupę Charytatywną , gorliwych uczestników Oktawy Bożego Ciała.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
" w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby , Apostoła
" w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dk. Kościoła
" w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala , biskupa i męczennika
" w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przyjdźmy licznie na msze św. wieczorną, na godz. 18.00, całymi rodzinami, by odnowić AKT POŚWIĘCENIA RODZIN NASZEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA, Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
" w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
3. W środę kolejne czuwanie fatimskie. Różaniec i Mszę św. poprowadzi Ks. Karol Tomecki . Po Mszy św. uroczyste odprowadzenie figury Matki Bożej do kaplicy . Zapraszamy Panów do niesienie figury Matki Bożej, Róże różańcowe, służbę liturgiczną . Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej . Prosimy o przyniesienie świec.
4. Spotkanie ministrantów we czwartek o 16.30 . młodzieży oazowej w piątek w łączności ze Mszą św. i Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.00.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła we środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
6. Pragnę serdecznie podziękować Kapłanom którzy celebrowali sumę odpustową. Szczególne podziękowania dla Ks. dr Damiana Wąska za wygłoszone kazania.
7. Dziękuję także Siostrom Szarytkom, chórowi Cantica, OSP ze sztandarem, paniom niosącym światło, dzieciom i młodzieży, ministrantom i lektorom, i wam wszystkim bracia i siostry za obecność i wspólną modlitwę.
8. W zakrystii trwają zapisy na lipcową Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę Podajemy imię i nazwisko i numer telefonu. Zapraszamy.
9. Wartość ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej wyniosła 1.140 zł. W tym czasie przekazaliśmy także ofiarę na Dom Samotnej Matki i Dziecka 510 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Trwają prace przy budowie kaplicy na naszym cmentarzu. Budowa kaplicy została także wsparta podczas spotkania jubileuszowego-rodzinnego w Hałcnowie. Wartość ofiar - 4.880 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. Ks. Robert zaprasza na spotkanie przed rekolekcjami wakacyjnymi w Nadolu nad Bałtykiem. Spotkanie w auli bł. Jana Pawła II w dniu 17.06./ niedziela/ o godz. 10.00. Zapraszamy.
12. Bóg zapłać Paniom z rejonu IV i V za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rejon I. Dziękujemy także za przygotowanie i ukwiecenie ołtarzy na Boże Cialo.