....

Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Wsi

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE:
11 niedziela zwykła


1. Dziś 11 niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Jednym z jej przejawów jest nieustanne zainteresowanie wspólnotą Kościoła, by czuć się odpowiedzialnym za siebie oraz innych.

2. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość wprowadzenia Relikwii Św. Maksymiliana Marii Kolbe. Składamy serdeczny Bóg zapłać Ks. Redaktorowi Jackowi Pędziwiatr za przybliżenie Nam postaci Świętego i na nowo pobudził cześć dla naszego Patrona.

3. Z kalendarz liturgicznego:

w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

w przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela


4. Składamy serdeczny „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary złożone na remont dachu a szczególnie za 19.260 złotych. Prace rozpoczną się pod koniec miesiąca czerwca. Zadłużenie spłaciliśmy przy okazji ostatniej składki. Obecne ofiary są zadatkiem na materiał do bieżącego remontu dalszej części dachu.

5.Przy drzwiach kościoła można obejrzeć wystawę 20 lecia naszej Diecezji, jak również nabyć nowy numer „Goście Niedzielnego” w którym jest artykuł o naszej parafii. Bezpłatnie można otrzymać numery archiwalne.

6.Serdecznie wszystkich zapraszamy we czwartek do Klarysek w Kętach na godzinę 1730 na Mszę świętą z okazji 700 lecia urodzin św. Klary i 50 lecia święceń kapłańskich ks. Mariana Niziołka, kapelana sióstr. W tym dniu tylko nasza parafia uczestniczy w tych uroczystościach. Bardzo gorąco prosimy o liczny udział we mszy świętej u Klarysek.

6. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które opiekowały się naszą świątynią w minionym tygodniu, w najbliższym prosimy o posługę rodziny
ul.Graniczna.