....

Parafia Świętego Stanisława BM w Bielsku Białej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętego Stanisława BM w Bielsku Białej

Z ogłoszeń na X Niedzielę Zwykłą...
Autor Bartłomiej Żywczak dnia 08-06-2012

Liturgiczne obchody tygodnia:
– w poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,
– w środę, 13 czerwca - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK.
– w czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.

W piątek, 15 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Obchód ten zbiega się z III piątkiem miesiąca, gdy oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Rozpoczynamy o godz. 15.00 Drogą Krzyżową, później wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie Koronki. Następnie Adoracja, Godzina maryjna. Na Mszy św. wieczornej w tym dniu modlimy się za wspólnych zmarłych, których zgłaszamy w zakrystii. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość.

W czasie oktawy Bożego Ciała procesja teoforyczna po Mszach św. wieczornych dookoła kościoła.

W sobotę, 16. czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Przez cały miesiąc czerwiec odprawiamy w naszym kościele po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy do lektury prasy i książki katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele. Dzieciom polecamy „Małego Gościa”.

Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim uczestnikom procesji w dniu Bożego Ciała za świadectwo wiary. Za przygotowanie i wykonanie ołtarzy, za ustrojenie domów na trasie procesji, służbie liturgicznej, pocztom sztandarowym, Straży Pożarnej oraz Policji za zabezpieczenie trasy przejścia.

Wyjazd dzieci komunijnych na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 16 czerwca o godz. 8.00 z parkingu przy kościele.

Serdeczne podziękowanie „ Bóg zapłać” p. Stanisławowi za pomalowanie ławek w kościele oraz p. Stanisławowi za wykonanie obręczy pod kwiaty na probostwie.

W przyszłą niedziele składka specjalna na cele naszej Parafii, na remont dachu i salek w kaplicy pogrzebowej.