....

Parafia św. Stanisława BM w Andrychowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Stanisława BM w Andrychowie

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia z 10 czerwca 2012
X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po Mszy św. będzie adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesję Oktawy Bożego Ciała zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

3. Jutro obchodzimy wspomnienie św. Barnaby, apostoła, w środę św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

4. W czwartek bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu, na zakończenie Oktawy poświęcimy wianki i zioła oraz udzielimy błogosławieństwa małym dzieciom.

5. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i modlimy się o uświęcenie kapłanów. Również w tym dniu oddajemy cześć Bożemu miłosierdziu z racji trzeciego piątki miesiąca. Od godz. 16.30 adorację poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci i o godz. 18.00 będzie Msza św. w ich intencji. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje post.

6. W sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i modlimy się o rychłą kanonizację bł. Jana Pawła II.

7. We wtorek Nowenna do św. Stanisława, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nie będzie adoracji z powodu prac remontowych w kościele.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy swoich udziałem uświetnili procesję Bożego Ciała; Siostrom Zakonnym, młodzieży, lektorom, ministrantom, dzieciom, Orkiestrze Dętej, delegacji młodzieży z pocztem sztandarowym ze Szkoły Średniej, panom niosącym baldachim, organiście i kościelnemu, Maltańskiej Służbie Medycznej, Policji, Straży Miejskiej i wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w nabożeństwie. Dziękujemy grupom i zespołom za przygotowanie ołtarzy, państwu Filek za ofiarowanie brzózek, panom Krzysztofowi Talarowi i Jackowi Koskowi za transport.

9. W dalszym ciągu jest możliwość zwiedzania historycznej wystawy fotograficznej w auli dolnego kościoła.

10.Zwracamy się z gorąca prośba do wszystkich uczestników ślubów, aby nie obsypywali ryżem młodej pary, jak to miało miejsce do tej pory przed kościołem, ponieważ jest to pokarm, który należy uszanować, a w tych sytuacjach jest on podeptany.

11 W minionym tygodniu firma z Opola ustawiła rusztowania zewnętrzne i w większej części wewnętrzne, dokończy te prace jutro. Również jutro Firma METALPLAST STOLARKA rozpocznie wymianę poszczególnych kwater okiennych. Prosimy o modlitwę w intencji bezpiecznego i pomyślnego przebiegu prac.