....

Parafia św. Małgorzaty w Kamienicy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Małgorzaty w Kamienicy, Bielsko Biała

X Niedziela zwykła 10.VI.2012.

1.Codziennie w ramach oktawy Bożego Ciała do piątku odprawiamy Nabożeństwo Eucharystyczne z procesją dookoła kościoła. Dziś o godz.15.30 a w tygodniu po Mszy wieczornej o godz. 18.00 Prosimy o udział dzieci i dorosłych. Dzieci od pierwszej Komunii św. powinny przychodzić w strojach komunijnych.

2.Zapraszamy na kolejne CZUWANIE MODLITEWNE dla uczczenia Bożego Miłosierdzia, przebłagania za grzechy świata. Czuwanie rozpocznie się w naszej parafii w najbliższy piątek 15.VI. uroczystą Mszą św. o godz. 18.00

3.W poniedziałek 11 czerwca w naszym kościele będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W ten sposób włączamy się w wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, która obejmie wszystkie kościoły parafialne, ośrodki duszpasterskie i kaplice całej naszej diecezji Czas trwania adoracji rozpoczyna się po ostatniej Mszy świętej porannej i trwa do rozpoczęcia Mszy świętej wieczornej. Bardzo prosimy o udział w tej adoracji aby Pan Jezus nie był tu sam. Polecajmy Mu wszystkie sprawy osobiste, rodzinne i całej naszej Ojczyzny.

4.W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby apostoła

- w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

- w czwartek bł. Michała Kozala biskupa i męczennika

- w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie

obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

- w sobotę Niepokalanego Serca N.M.P.

5.Tegoroczną uroczystość odpustową będziemy obchodzili w niedzielę 8 lipca. Sumistą i kaznodzieją będzie ks. Władysław Zązel, który w tym roku prowadził rekolekcje.

6.Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Bielsku-Białej organizuje 3 dniowe rekolekcje zamknięte w Domu Edukacyjno-Formacyjnym w Rychwałdzie w dniach 5-8 lipca 2012, 23-26 sierpnia 2012, 6-9 września 2012. Temat:Żywa wiara – zdrowy duch - z Maryją odnawiamy naszą wiarę. Rozpoczęcie rekolekcji w czwartek godz. 16.00 -17.00 zakończenie w niedzielę o godz. 14.00 Koszt 160 zł. Akcja Katolicka serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rekolekcjach wszystkie osoby zainteresowane, które chcą pogłębić swoją wiarę. Zapisy w Biurze DIAK w Bielsku-Białej ul. Żeromskiego 5/7 w dniach:poniedziałek - wtorek w godz.12.00 -17.00, środa – czwartek - piatek w godz. 8.00 do 13.00 lub telefonicznie (33)819-06-16.

7.Kolekta w kościele do kopert i na tacę za tydzień będzie przeznaczona na na cele naszego kościoła. W najbliższym czasie zamierzamy chodniki wokół kościoła obłożyć nową kostkę brukową. Prace rozpoczną się już w tym tygodniu. Dziękujemy rodzinom które złożyły od 200 do 100 złotych. Rodzice dzieci komunijnych złożyli 1200 złotych. Aby pokryć wydatki związane z tą inwestycją będziemy musieli zrobić jeszcze kilka składek. W intencji ofiarodawców w każdy pierwszy piątek odprawiamy Mszę św.

8.Serdecznie dziękujemy tym osobom, które przyczyniły się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała w naszej parafii : Straży Pożarnej za aktywny udział we Mszy i procesji. Osobom, które budowały piękne i bogate ołtarze a więc Straży, państwu Kusiom, Średnickim oraz młodzieży z naszej parafii - wszystkim za właściwe religijne przeżycie - Bóg zapłać.