....

Parafia Świętej Katarzyny w Cięcinie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętej Katarzyny w Cięcinie
ul. Kościuszki 66,

34-350 Węgierska Górka

X Niedziela Zwykła
poniedziałek, 11 czerwca 2012 14:15

Trwa Oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie w dni powszednie odprawiane są Msze wotywne o Najświętszej Eucharystii z modlitwą o urodzaje.
W kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 8.00 i 18.00, a w kościele Św. Katarzyny o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne Msze, a już szczególnie na uroczyste zakończenie Oktawy, które nastąpi w czwartek po Mszy wieczornej. Po niej będzie także poświęcenie wianków.

W piątek – 15 czerwca – przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w czasie Oktawy z zachowaniem Procesji Eucharystycznej. W naszej parafii prawie wszystkie rodziny poświęciły się Sercu Bożemu, jest więc okazja do odnowienia tego aktu.
Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – 16 czerwca – przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W tym dniu, jak dobrze o tym wiedzą wszyscy parafianie, o godz. 17.00 powitamy uroczyście przybywa-jącego do nas z wizytą kanoniczną, ks. Biskupa Pomocniczego Piotra Gregera.
Na to odbywające się, co dobrych kilka lat powitanie, przybądźmy wszyscy. Niech będzie widoczna jedność i siła naszej parafii, jak i szacunek dla dostojnego Gościa, następcy apostołów.
Liczymy także na obecność delegacji i pocztów sztandarowych wszystkich instytucji i organizacji społecz-nych z terenu naszej parafii.
Rozprowadzony do rodzin program informuje szczegółowo o posłudze ks. Biskupa. Poszczególne grupy i osoby są tym samym na swoje spotkania serdecznie zaproszone przez ks. Biskupa i ks. proboszcza.
Posługa Ks. Biskupa potrwa do końca niedzieli – 17 czerwca, a pożegnanie będzie miało miejsce na Mszy wieczornej, na które również Parafian zapraszamy.

Do dobrego przeżycia religijnego tej posługi przygotowujemy się już dziś, jutro i we wtorek, uczestnicząc we Mszach św. i słuchając słowa Bożego, które kieruje do nas Ks. Rekolekcjonista. Do wszystkich w ponie-działek i wtorek na Mszach o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.00 zaś do młodzieży o godz. 17.00.
Spowiedź dla wszystkich na Mszach codziennie i w środę od godz. 17.00, a dla Kandydatów do Bierzmowa-nia, dla ich rodziców, rodzeństwa i świadków w piątek od godz. 16.00!

W tym tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
- w poniedziałek – 11 czerwca – św. Barnabę, apostoła;
- w środę – 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dr kł.;
- w czwartek – 14 czerwca – bł. Michała Kozala, bp i m.;

Za dwa tygodnie przeżyjemy już V-te w naszej parafii Święto Rodziny, w tym samym co ostatnio miejscu.
Słowo Boże na Mszach św. skieruje do nas Ojciec Józef Mizera, kapucyn. Przed laty głosił u nas rekolekcje.
Po Mszach rozprowadzi swoją książkę (mniejszego formatu) przeznaczoną dla rodzin i młodzieży. Przy jej rozprowadzaniu zbierze ofiary na cele misyjne (minimum 15 zł).

W przyszłą niedzielę składka przewidziana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.