....

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia
pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu
Ul. Bielska 148
Pogórze
43-430 Skoczów

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17 CZERWCA 2012 R.

1. Dziś w Irlandii kończy się 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. To wydarzenie „jest czasem, w którym Kościół nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie, może odnieść korzyść z ponownego wsłuchania się w to, co Duch Święty powiedział i co ma mu do powiedzenia przez Sobór Watykański II”, który rozpoczął się dokładnie 50 lat temu. „Irlandia, która stała się dla wielu naszych rodaków miejscem pracy, a nawet życia, woła wszystkich nas ku Eucharystii, ku uwrażliwieniu się na Eucharystię”. Potrzeba w nas wszystkich ponownego otwarcia na tajemnicę Bożej Obecności pod postaciami chleba i wina. Dajmy temu wyraz poprzez nawiedzanie kościoła w ciągu dnia, znajdowanie czasu na Mszę św. także w tygodniu czy na chwilę adoracji.
2. Dziękujemy dzieciom i dorosłym, którzy uczestniczyli w nabożeństwie oraz Mszy św. podczas Oktawy Bożego Ciała.
3. Jeszcze w poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Ostatnie przed wakacjami poranne Msze św. o godz. 7.00 będą odprawiane w dwa kolejne wtorki i w przyszły poniedziałek.
4. W środę o godz. 17.00 zbiórka wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. O godz. 18.00 Msza św. szkolna.
5. W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
6. W najbliższą sobotę, 23 czerwca, od godz. 14.00 do 16.00 zapraszamy na ostatnie przed wakacjami zajęcia w Świetlicy Anioła Stróża.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
8. W imieniu grupy teatralnej „Memento” z parafii w Bielsku-Białej Komorowicach, której patronuje św. Jan Chrzciciel, zapraszamy na spektakl pt. „Gość Oczekiwany”. Przedstawienie zostanie wystawione w naszej sali spotkań w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 18.00.
W biuletynie znajdziemy bilet-zaproszenie na to przedstawienie.
9. Bóg zapłać za złożony dzisiaj dar ołtarza. Rodzinom z dzielnicy Dębina I dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Przez najbliższe cztery tygodnie o ofiary na ten cel prosimy rodziny z dzielnicy Dębina II.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. wielki kompozytor Wojciech Kilar mówi o łasce wiary, o wielkiej miłości do żony oraz o wdzięczności Bogu za życie; syn opowiada o swojej świętej mamie, kanonizowanej w 2004 roku Joannie Beretcie-Molli oraz – dlaczego za wyprawami krzyżowymi ciągnie się czarna legenda? Z kolei w wakacyjnym już Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek o Euro 2012, a w nim terminarz rozgrywek, ciekawostki o piłce nożnej i plakat reprezentacji Polski. Obie gazetki można nabyć pod chórem.
11. We wtorek, 26 czerwca, zaplanowano pielgrzymkę członków parafialnych grup Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie: Msza św. w Wadowicach i zwiedzanie kościoła św. Piotra Apostoła, modlitwa przed cudownym Obrazem Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, dla chętnych spacer Dróżkami. Koszt: ok. 20 zł. Wszystkich chętnych prosimy o niezwłoczne zapisanie się na listę w zakrystii.