....

Parafia Świętej Elżbiety - Cieszyn

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętej Elżbiety - Cieszyn


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
10 NIEDZIELA ZWYKŁA (10 – 17.06.2012)


1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane od poniedziałku do środy o g. 7.00, a od czwartku do niedzieli o g. 17.30.


2. Liturgiczne obchody tygodnia:

a/ w poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

b/ w środę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy;

c/ w czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa;

d/ w piątek, 15 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Uroczystość ta zbiega się z dniem modlitw do Miłosierdzia Bożego. Rodziny zachęcamy do odnowienia poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu podczas Mszy św. o g. 6.30 lub 18.00. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

e/ w sobotę, 16 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

3. We wtorek, 12 czerwca, o g. 18.30 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu do nocnej adoracji. O g. 20.00 rozpocznie się Czuwanie, na które złożą się Adoracja Najśw. Sakramentu, Różaniec fatimski i Apel Maryjny. Serdecznie Parafian zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę udzielany będzie sakrament chrztu i błogosławienie rocz- nych dzieci, a kolekta będzie przeznaczona na prace remontowe przy kościele (wymiana c.o., okien, instalacji elektrycznej w zakrystii i w pomieszczeniach używanych przez parafię).
W związku z remontem w budynku korytarz boczny przy kościele jest zajęty, a można usiąść tylko w korytarzu przy prezbiterium. Za te utrudnienia przepraszamy.

5. Parafia w Cieszynie – Krasnej obchodzi w przyszłą niedzielę uroczystość odpustową z sumą o g. 11.30 i nieszporami o g. 15.00.

6. Nauka przedślubna z duszpasterzem dla nowożeńców przygotowujących się do ślubu, będzie w poniedziałek, 11.06., o g. 18.15.

7. Dzisiaj po Mszach św. członkowie Akcji Katolickiej poproszą o ofiary pieniężne na kolonię charytatywną.

8. 15 czerwca jest ustanowiony Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Kapłani naszej diecezji spotkają się w tym dniu na modlitwę o g. 14.00 w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w Bielsku – Białej. Prosimy Parafian o modlitwę w tym dniu w intencji kapłanów diecezji.