....

PARAFIA pw. Świętej Trójcy w Supraślu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA
pw. Świętej Trójcy w Supraślu
ul. J. Piłsudskiego 9
16-030 SUPRAŚL

Uroczystość Świętej Trójcy – dn. 3 czerwca 2012 r.1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Trójcy - patronalne święto naszej parafii. Główna Msza św. połączona z procesją eucharystyczną odprawiona zostanie o godz. 11.30.

2. Dziś także w całej Polsce obchodzony jest Dzień Dziękczynienia Bogu za dar życia i rodziny. Przed kościołem zbierane są także do puszek ofiary przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej jako wotum naszego narodu za wolność Ojczyzny.

3. W ubiegły czwartek zakończyliśmy miesiąc maj. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach majowych, dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym. Zachęcamy także byśmy umieli zawierzać się Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych, które w naszej świątyni odprawiane są codziennie po Mszy św. wieczornej

4. W tym tygodniu obchodzić będziemy:

- we wtorek - wspomnienie św. Bonifacego;

- w czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w naszej polskiej tradycji zwane też Uroczystością Bożego Ciała. W tym dniu w naszym kościele Msze św. odprawiane będą o godz. 8.00, 9.30 i 18.30. Główna uroczysta Msza św. dla obu parafii zostanie odprawiona w tym roku w naszym o godz. 9.30. Po Mszy procesja eucharystyczna ulicami naszego miasta, i tak: ul. Piłsudskiego i ul. Słowackiego ( I ołtarzyk - przy sklepie „Leśny”), ul. Nową (II ołtarzyk), ul. Dolną (III ołtarzyk) i zakończenie procesji przy kościele NMP Królowej Polski - gdzie będzie IV ołtarzyk. Zwracamy się z prośbą o wspólną pomoc w przygotowaniu ołtarzyków. Zachęcamy do dekoracji domów i mieszkań, nie tylko na trasie procesji.

- przez cały tydzień czyli w oktawie Bożego Ciała – po Mszy św. wieczornej Nieszpory Eucharystyczne i procesja dookoła kościoła.

5. Na stoliku pod chórem jest do nabycia najnowszy numer tygodnika katolickiego GOŚC NIEDZIELNY w cenie 4 zł. Zapraszamy do nabycia.

6. Od kilku dni w naszym mieście gościmy, przybyłą z Anglii p. Krystynę Małkowską – wnuczkę Andrzeja i Olgi Małkowskich, twórców harcerstwa i skautingu w Polsce. Pani Podharcmistrz przybyła do Supraśla by poznać bliżej swoje korzenie rodzinne przodków. Tu bowiem w Supraślu na naszym zabytkowym cmentarzu pochowana jest m.in. jej prapraprababcia - Ludwika Zachert, z domu Witkowska. Pragnie także spotkać się z wszystkimi obecnymi i dawnymi harcerkami i harcerzami, by wspólnie powspominać i móc nawiązać łączność harcerskiej Braci z Supraśla i z tymi co na Obczyźnie kultywują harcerskie i patriotyczne tradycje. Spotkanie to odbędzie się dziś w świetlicy przy naszej straży pożarnej o godz. 17.00. Zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza te osoby, które kiedykolwiek nosiły mundur harcerski i dla których ideały harcerskie nie są obce.