....

Parafia Św. Jerzego w Puńcowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Jerzego w Puńcowie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
Dnia 3 czerwca 2012 r.

Wprowadzenie do liturgii: Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Bóg, niezbadany w swoich drogach objawia nam siebie w Tym, którego posłał na świat, w swoim Synu Jednorodzonym – Jezusie Chrystusie. Duch Święty mocą miłości zespala Ojca i Syna. Słowo Boże i Eucharystia odsłaniają nam tajemnicę Bożego życia, które w pełni objawi się dopiero wówczas, kiedy ujrzymy Boga takiego, jaki jest, twarz w twarz. Kolekta dziś na potrzeby diecezji. Ofiarą do puszek wspieramy budowę świątyni Opatrzności w Warszawie i dom Matki i Dziecka w Bielsku.


1. Dziś odbywa się doroczna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra patrona diecezji na Kaplicówkę w Skoczowie.

2. Zapraszam dziś na g. 16 do kaplicy w Dzięgielowie na nieszpory niedzielne połączone z nabożeństwem ku czci Bożego Serca. Oprócz niedziel także na zakończenie adoracji we wtorki i piątki będziemy oddawać cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

3. We wtorek o g. 13 w kościele Miłosierdzia Bożego w Pszczynie ks. Kan. Jan Drzyzga będzie obchodził swój Złoty Jubileusz Kapłański.

4. W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W to święto ustanowione dla uczczenia i wyrażenia wdzięczności za obecność Chrystusa w Eucharystii, wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii, aby prosić o błogosławieństwo dla domostw i rodzin. Dla owocnego przeżycia tego święta konieczny jest stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., dlatego zachęcam do skorzystania z okazji do spowiedzi św. we wtorek i środę od g. 17. Do udziału w procesji zapraszam całe rodziny, strażaków, poczty sztandarowe, dzieci w bieli (próby sypania kwiatów we wtorek i środę po Mszy św.). Procesja wyruszy do kościoła w Puńcowie po Mszy św. o g. 8 w Dzięgielowie. Podczas tej Mszy św. przeżywać będziemy rocznicę I Komunii św. (próba liturgii we wtorek po Mszy św.). Dla chętnych będzie podstawiony autobus w Puńcowie o g. 7,30. Jak co roku proszę także o włączenie się w przygotowanie ołtarzy na trasie procesji: 1. Przy ul. Krótkiej u pp. Stańco (o pomoc proszę szczególnie mieszkańców przyległych ulic), 2. u pp. Targosz (mieszkańcy ul. Słonecznej, Myśliwskiej i Polnej), 3. u pp. Wojtas (ul. Wysoka, Kręta, Cieszyńska), 4. przy domu parafialnym (ul. Cieszyńska, Lipowa, Beskidzka, Osiedlowa). Proszę także o stosowne udekorowanie okien nie tylko na trasie procesji. Na zakończenie procesji po błogosławieństwie w kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji powołanych do służby Bożej.

5. Nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy do końca września br. zamierzają wstąpić w sakramentalny związek małżeński odbędą się 8, 15, i 22 czerwca (piątki) o g. 19 w kościele w Pogwizdowie.

6. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką na Litwę odbędzie się w poniedziałek 11 czerwca.

7. Bóg zapłać za pomoc w pracach przy naprawie chodnika wokół kościoła (firmie p. Dadok…), za strojenie i sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiary na remont kościoła i pomoc okazaną dla naszej wspólnoty. W Boże Ciało i w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.

8. Zaproszenia na koncerty ewangelizacyjne: 7 czerwca o g. 18 na rynku w Skoczowie koncert TGM, 10 czerwca o g. 17 w kościele na Mnisztwie koncert „New Life M.” ze świadectwem Jacka Borusińskiego.