....

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu

Ogłoszenia duszpasterskie

10 NIEDZIELA ZWYKŁA
10.06.2012 r.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po nabożeństwie do Przenajświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielę o godz. 18:30, w dni powszednie o godz. 18:00 (z wyjątkiem środy). Serdecznie zapraszamy. W czwartek zakończenie oktawy. Po procesji uroczyste błogosławieństwo dla małych dzieci oraz poświęcenie wianków.

2. Obchody liturgiczne tygodnia:
a) w poniedziałek - wspomnienie Św. Barnaby, apostoła,
b) w środę - wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W naszym kościele nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się o godz. 18:00. Program: - Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, - Różaniec, - O godz. 19:00 msza św. z okolicznościowym kazaniem. - Po mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła z racji oktawy Bożego Ciała. Niesiona będzie również figurka MB Fatimskiej.
c) w czwartek - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich zaprasza w tym dniu na obchody 72. rocznicy Deportacji do KL Auschwitz Pierwszego Transportu Polskich Więźniów Politycznych. O godz. 10:00 przy bloku 11 Państwowego Muzeum w Oświęcimiu zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Piotra Gregera w intencji wszystkich ofiar KL Auschwitz.
d) w piątek - uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Godzina Miłosierdzia o 15:00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Procesja eucharystyczna po nabożeństwie o godz. 18:00.
e) w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. W przyszłą niedzielę, 17 czerwca, siostry karmelitanki zapraszają na uroczystości związane z jubileuszem 400-lecia ich pobytu na polskich ziemiach. Uroczysta msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Rakoczego w kaplicy sióstr o godz. 17:00.

4. Zapisy na XX Jubileuszową Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniu 8 lipca przyjmowane są w Biurze Radia Maryja w środy i niedziele w godz. 10:00 – 12:00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

5. W sobotę, 16 czerwca, pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ i Akcji Katolickiej do Częstochowy. Wyjazd o godz. 7:00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u zelatorek po nabożeństwie czerwcowym.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud przygotowania uroczystości Bożego Ciała: kapłanom, służbie liturgicznej, chórowi parafialnemu, zespołowi „Concentus”, Pocztom sztandarowym, Rycerstwu Niepokalanej -Grupie modlitewnej Odnowy w Duchu Świętym - Różom kobiet - Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie ołtarzy, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, służbom technicznym, Policji. Dziękujemy również naszym Parafianom za bardzo licznym udział w procesji. Bóg zapłać!

7. Spotkanie wszystkich uczestników wyjazdu na Ukrainę i do Rumunii odbędzie się 13.06. 2012 (tj. środa) o godz. 18:00 w salce nr 11. 8. Domowy Kościół zaprasza do kin na film „Odważni” w ramach akcji KIBICUJ RODZINIE: 17 czerwca o godz. 15:00. W naszej okolicy film będzie wyświetlony w Brzeszczach w kinie na ul. Narutowicza 1. Seans filmowy połączony z audycją interaktywną to bardzo nowoczesna propozycja spędzenia miłego czasu dla małżonków. Szczegóły na stronie internetowej: www.kibicujrodzinie.pl i na plakatach.