....

Parafia pw. świętych App. Szymona i Judy Tadeusza

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. świętych App. Szymona i Judy Tadeusza
ul. Parkowa 1
43-340 Kozy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10 Niedziela Zwykła

Dzisiaj o 12.30 Msza święta chrzcielna. O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna, następnie Msza święta wieczorna. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godzinie 17.30, do czwartku połączone z procesją oktawalną.


W poniedziałek 11 czerwca wspomnienie świętego Barnaby, Apostoła.


W środę 13 czerwca wspomnienie świętego Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O 18.00 Msza święta wieczorna za czcicieli Matki Boskiej i w intencjach nowenny. Po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Matki Boskiej Fatimskiej. Figurę Matki Boskiej w procesji poniosą lektorzy.


W czwartek 14 czerwca wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, biskupa i męczennika. Od 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 nabożeństwo czerwcowe. Zakończenie codziennych procesji oktawalnych i poświęcenie wianków.


W piątek 15 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od 17.30 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Około godziny 18.00 Msza święta dziękczynno - wynagradzająca Boskiemu Sercu za źródło niewyczerpanych łask oraz w intencji Ojca Świętego Benedykta XVI, podziękowanie za dar beatyfikacji Jana Pawła II, za Kościół, Ojczyznę, Kapłanów, Radio Maryja, Telewizję Trwam i ofiarodawców. W czasie Mszy świętej zbierana będzie składka na potrzeby Radia Maryja w Toruniu.


W sobotę 16 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O 18.00 Msza święta zbiorowa.


W niedzielę 17 czerwca o 12.00 pouczenie przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych. O 12.30 Msza święta za roczne dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Składka na potrzeby naszego kościoła z racji III niedzieli miesiąca. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na malowanie kościoła.


Dziękujemy parafianom za ofiarność: na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano kwotę w wysokości 2928,00 zł, a na Dom Matki i Dziecka 1918,00 zł.


Diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji śś. Cyryla i Metodego zaprasza na spotkanie modlitewne w najbliższy czwartek 14 czerwca o godzinie 19.00 w naszym kościele.