....

Parafia św. Wojciecha w Białymstoku

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Wojciecha w Białymstoku

3 czerwca 2012 r., 9 NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się zbiórka ofiar do puszek z okazji Święta Dziękczynienia na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie – wotum wdzięczności naszego Narodu. Więcej informacji jest na plakacie. Dziękujemy za każdy złożony dar.

Dzisiejsza Uroczystość kończy czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej. Dziś po Mszy Św. o godz. 12.30 odbędzie się Koncert Młodzieżowego Chóru Gimnazjum Nr 13 im. Św. Królowej Jadwigi z naszej parafii.

W ramach obchodów 20 lecia Metropolii Białostockiej w tych dniach trwać będą uroczystości towarzyszące: Marsz Życia, festyn rodzinny na Krywlanach, Festiwal Pieśni Liturgicznej i Piosenki religijnej, pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sokółki i Koncert uwielbienia. Szczegółowe informacje są na plakacie.

Dzisiaj o godz. 19.15 Msza Św. w intencji prawników, parlamentarzystów i samorządowców. W środę w Oratorium o godz. 19.00 Ks. Dariusz Mateuszuk mówić będzie na temat: „Zadomowieni w Kościele wierni świeccy”.

W tym miesiącu w kościołach odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas codziennie o godz. 7.00 i 17.30, zaś przy Krzyżu na osiedlu o godz. 20.30. Zachęcamy do licznego udziału.

Białostockie Towarzystwo Śpiewacze im. Stanisława Moniuszki, organizujące "Moniuszkowski Festiwal Podlasia" zaprasza jutro na wieczorną Mszę Św.do Bazyliki Archikatedralnej. Jutro bowiem przypada - 140 rocznica śmierci Stanisława Moniuszki - Ojca Polskiej Opery Narodowej, ale także twórcy wielu utworów religijnych, z których jeden - pt " IV LITANIA OSTROBRAMSKA" zostanie przedstawiona przed Mszą Św. o godz. 17.30

W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa popularnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. Msze Św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30 i 18.00 – wieczorem procesji nie będzie. Tego dnia o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe, zaś po Mszy Św. Nieszpory.

Na procesję Bożego Ciała idziemy po Mszy Św. o godz. 9.30. Natomiast nasza procesja zbiera się przed kościołem o godz. 9.30 skąd wyruszy do Katedry. Nasz udział w procesji eucharystycznej niech będzie manifestacją naszej wiary w to, że JEZUS jest wśród nas i prowadzi po niełatwej drodze życia. Jest nam PRZEWODNIKIEM, który nas karmi i wspiera swoim Ciałem i Słowem.

W Oktawie Bożego Ciała każdego dnia nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane o godz. 17.30, natomiast po Mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Dzieci pierwszokomunijne i białą procesję zapraszamy do licznego udziału na Boże Ciało i w Oktawie.

W sobotę w ramach obchodów 100-lecia naszego kościoła, na cmentarzu protestanckim przy ul. Wasilkowskiej o godz. 15.00 odbędą się modlitwy ekumeniczne za zmarłych budowniczych naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy naszych parafian do wspólnej modlitwy razem z wyznawcami Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Za tydzień główne obchody 20-lecia Metropolii Białostockiej odbędą się na Placu Opatrzności Bożej przed kościołem Zmartwychwstania Pańskiego. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej program słowno-muzyczny. O godz. 16.00 uroczysta Msza Św. dziękczynna. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w tych obchodach.

Za tydzień o godz. 12.30 rocznica I Komunii Św. Zapraszamy te dzieci, które w ub roku przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa niech przyjdą z rodzicami.

Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza za tydzień małżeństwa i rodziny na spotkanie integracyjne. Rozpocznie się ono Mszą Św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w Kopisku. Dojazd i prowiant we własnym zakresie.

W minionym tygodniu ofiary na potrzeby naszego sanktuarium wpłynęły na konto parafii i w kancelarii od: 8 osób. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Polecamy najnowszy czerwcowy numer pisma naszej Archidiecezji „Drogi Miłosierdzia”. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.