....

Parafia pw. św. App. Piotra i Pawła Trzcianne

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. App. Piotra i Pawła
ul. 3-go Maja 33, 19-104 Trzcianne

1. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do publicznego wyznania wiary w Chrystusa Eucharystycznego we Mszy św. i podczas procesji. Msze św. o 7:00, 9:30 (procesja ) i 17:00, w Bajkach o 14:00. Ołtarze wystawienia w tym roku przygotowują : przy banku - Chojnowo, przy cmentarzu - Pisanki, przy drodze do Boguszewa - Zucielec, przy boisku szkolnym - Nowa Wieś.
2. W oktawie Bożego Ciała o 7:00 zapraszamy na Msze św. i procesje błagalne o urodzaje: w piątek ( Zubole, Pisanki, Niewiarowo, Bajki Zalesie ), w sobotę ( Nowa Wieś, Krynica, Milewo, Stare Bajki ), w poniedziałek ( Zucielec, Mejły, Masie, Wojszki, Wyszowate ), we wtorek ( Chojnowo, Mroczki, Boguszki ), we środę ( Trzcianne, Szorce, Gugny, Dobarz, Stójka ). Także w oktawie o 17:00 zapraszamy na Msze św, nieszpory i procesje eucharystyczne.
3. Na życzenie wielu parafian, po uzgodnieniu z radą parafialną, z dniem 1 czerwca br. wszelkie wjazdy samochodami i innymi sprzętami mechanicznymi na cmentarz parafialny, powinny być konsultowane z Panem Kościelnym, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym (numer telefonu w gablotce przed kościołem ). Inne postanowienia rady parafialnej dotyczące cmentarza :
w czasie pogrzebów zamiast sztucznych kwiatów składać równowartość w gotówce na rzecz rodziny zmarłego, w domu żałoby,
te rodziny, które zechcą pozostać przy starym stylu i nadal ozdabiać groby plastikowymi wiankami, niech zabierają je po zużyciu i utylizują we własnym zakresie, nie obciążając finansowo innych,
w celu odciążenia finansowania cmentarza, zobowiązać firmy pogrzebowe i pomnikarskie do współfinansowania utrzymania cmentarza.
Ks. Proboszcz dziękuje za postulaty, które znane są już w wielu parafiach w Polsce i prosi o pomoc w ich realizacji w poszczególnych miejscowościach.
4. Przy wyjściu z kościoła chętni mogą złożyć ofiarę na wsparcie rodziny po pożarze.
5. Dziękujemy mieszkańcom Boguszek za sprzątanie kościoła, na środę i sobotę prosimy kolejne grupy.
6. Nabożeństwa z pogrzebu.