....

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy
Adres parafii:

Radocza 80
34-100 Wadowice

17 czerwca 2012
XI Niedziela Zwykła


Dzisiaj Msze św. o godz. 730, 1000, 1800. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus mówi w porównaniach o Bożym Królestwie. To Królestwo rośnie Bożą mocą i rozrasta się tam wszędzie, gdzie człowiek przez wiarę dotyka Jego tajemnicy.

Jak było zapowiadane, przed kościołem jest zbiórka do puszki przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

21 czerwca, Czwartek
Zapraszamy na Nowennę do Przemienienia Pańskiego wszystkich czcicieli Pana Jezusa Przemienionego, a w szczególności rodziny dorosłych i dzieci, które w minionym tygodniu przyjęły obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wspólne podziękowanie za dar nawiedzenia domu przez Pana Jezusa i za Jego błogosławieństwo. Wszyscy uczestnicy nowenny mogą przyjąć Komunię Św. pod dwoma postaciami. Jak to było dotychczas, na nowennie możemy składać różne intencje, które będziemy powierzać Panu Jezusowi Przemienionemu. Przed nabożeństwem prosimy o pisanie do księgi pamiątkowej nazwisk rodzin, które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. Dobrze byłoby wpisać imiona wszystkich domowników, a także wg możliwości jakieś podziękowanie czy uwielbienie Boga. W dalszym ciągu zapraszamy solenizantów na nowennę. Niech wejdzie nam to w zwyczaj, byśmy tak obchodzili osobiste uroczystości.

24 czerwca, Niedziela
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Trwa peregrynacja. W najbliższym czasie Obraz przyjmą rodziny: Wacława Niżnika, Magdaleny Harnik, Eugeniusza Homel, Marioli Przebinda, Krystyny Słaboń, Wojciecha Kuliga, Kazimierza Króla. Bogusława Matyjasika, Cypriana Sabudy, Tadeusza Pytlowskiego, Adama Kręciocha, Zdzisława Orkisza, Zuzanny Kolasa, Jana Kolasy. Obraz przebywa dobę w każdym domu. W adoracji tego obrazu biorą udział wszyscy mieszkańcy danego domu. Ewentualne zmiany trasy prosimy zgłaszać u p. kościelnego.

W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę o godz. 7.45 i organizują samochód do chorych na niedzielę (po porannej Mszy św.) osoby z rodzin: Genowefy Odrowąż, Mariusza Gawła, Janusza Augustyniaka, Barbary Nideckiej, Małgorzaty Łachman, Zofi i Samel, Bożeny Górak.

Na godzinki przed pierwszą Mszą św. zapraszamy mieszkańców Skawiska II, a na Koronkę do Miłosierdzia Bożego mieszkańców Dolnej Wsi II.

Na składkę kopertową złożono 350 zł. Bóg zapłać za ofiary. Na skłądkę cegiełkową złożono 1580 zł. Bóg zapłać za ofiary.

Tabliczkę 400 godzin pracy na rzecz kościoła uzyskali rodzina Kręciochów, Walenty i Józefa Łęccy, Ewa i Andrzej Nicieja, Władysław i Zofia Pałosz, Władysława Wróbel. Gratulujemy.

Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny: Romualdom, Alojzym, Paulinom, Janom, Markom, Elżbietom, Protazym, Alicjom, Tomaszom, Wandom, Zenonom, Danutom, Gerwazym.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznicę sakramentu małżeństwa. Módlmy się również za tych, którzy już odeszli, w rocznicę ich śmierci.

Zachęcamy do kupowania gazet katolickich, ale równocześnie przypominamy, że nie są za darmo.