....

Parafia Matki Bożej Różańcowej Skoczów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka
ul. Harcerska 12, 43-430 Skoczów,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


17 - 24. 06. 2012 roku

JEDENASTY TYDZIEŃ ZWYKŁY1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego, które rozpocznie się o godz. 16.00.

2. W poniedziałek (18. 06) odbędzie się ważne wydarzenie religijne, na mszy o godz. 17.00 ks. biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i Znalezienia krzyża św. Zapraszam na tę uroczystość rodziny młodzieży i znajomych. Proszę o modlitwę za młodzież, aby umiała wykorzystać hojne dary Ducha Świętego.

3. W czwartek (21. 06) wspominamy św. Alojzego Gonzagę, człowieka, który nie skorzystał z możliwości kariery w życiu społecznym, ale swoje życie poświęcił Bogu, czego również wyrazem była służba nieuleczalnie chorym.

4. Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się dnia 20. 06 (środa) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy członków A.D.Ś. oraz zainteresowane.

5. Bardzo dziękuję osobom z Górny Bór 5 (od numeru 1 do 37) za posprzątanie kościoła i zebranie pieniędzy na kwiaty. W przyszłą sobotę zaś zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z Górny Bór 5 (od numeru 38 do 75). O godzinie sprzątania proszę poinformować albo pana kościelnego, albo kogoś na probostwie.

6. Od 23 - 28 lipca nasza parafia pragnie zorganizować „Wakacje z Bogiem”. Będzie to wyjazd dla dzieci i młodzieży do Poronina koło Zakopanego. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed kościołem i u ks. Marcina

7. Jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym możemy przeczytać:
„Mauzoleum pod ochroną”. Dlaczego gadżety z sierpem i młotem czy podobiznami Lenina traktuje się z większym pobłażaniem niż symbole faszystowskie?
„Jesteśmy nadal potrzebni”. Rozmowa z Markiem Jurkiem o sensie istnienia chrześcijańskiej formacji politycznej.
„Patrz i pamiętaj”. Jan Karski bezskutecznie próbował zatrzymać Zagładę. Świat przypomniał sobie o nim niedawno, Polacy też.
„Islam pro life?” Czy Turcja, największy kraj muzułmański, wyznaczy nowy trend w ochronie życia dla całego świata islamu?