....

Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Andrzeja Boboli
Plac Kościeleckich 7
85-033 Bydgoszcz

Ogłoszenia parafialne - 3 czerwca 2012 r.
Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg jest Jeden, ale we wspólnocie Osób. Dzięki temu, że Bóg jest Wspólnotą, my możemy z Nim również tworzyć wieczną wspólnotę.
Również dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia. Do skarbony pod chórem zbieramy na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum Narodu polskiego.
We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika.
W ramach cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia“ O. Mieczysław Łusiak SJ wygłosi wykład „O wierze – znaczenie prawdy“ we wtorek 5 czerwca o godz. 18.00. wykład odbedzie się w Oratorium bł. Jana Pawła II pod kościołem.
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 9.30 formujemy procesję i udajemy się do bydgoskiej Fary, gdzie włączamy się w procesję Bożego Ciała z ks. Biskupem Janem Tyrawą. Mszy św. o godz. 11.00 nie bedzie. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
Od piątku rozpoczyna się Oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczysta Procesja z Panem Jezusem po Mszy św. o godz. 18.00.
W związku z Uroczystością i Oktawa Bożego Ciała zapraszamy dzieci chętne do sypania kwiatów i noszenia proporców, poduszeczek na próby w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zbiórka przy kaplicy Matki Bożej.