....

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. LITURGIA W KOŚCIOŁACH NA TERENIE NASZEJ PARAFII:W

KOŚCIELE PARAFIALNYM TUTAJ, W WIŚLE GŁĘBCACH:
Msze św. niedzielne są sprawowane: w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 19.00 wieczorem.
Msze św. w tygodniu, codziennie o godz. 19.00, jedynie w środę Msza św. o 7.00 rano.
W KOŚCIELE REKTORALNYM, U KS. SALEZJANÓW, NA WIERCHACH:
Msze św. niedzielne są sprawowane o godz. 9.00 i 10.30;
Zaś Msze św. w tygodniu są tam codziennie o godz. 19.00.
2. OBCHODY LITURGICZNE TEGO TYGODNIA:
we wtorek, 26 czerwca - wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera;
w środę, 27 czerwca - wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, b-pa i D-ra K-ła;
w czwartek, 28 czerwca - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
w piątek, 29 czerwca – przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele, będą sprawowane o godz. 8.00 i 19.00. Mimo, że jest to normalny dzień pracy, zachowajmy świąteczny charakter tego dnia i powstrzymajmy się od niekoniecznych prac. Składka zebrana w czasie Mszy św. przeznaczona będzie jako Święto­pietrze, nasz dar na Stolicę Apostolską w Rzymie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. OSTATNIE NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w których w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, są sprawowane: codziennie o godz. 18.15, jedynie w środę o godz. 7.45 rano. Serdecznie zapraszam.
4. W NAJBLIŻSZYM CZASIE SĄ WOLNE INTENCJE MSZALNE. Zainteresowa­nych zapraszam po Mszy św. do zakrystii.
5. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. Młodzież szkół średnich i wszystkich klas gimnazjum, bardzo serdecznie zapraszam na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny, w najbliższy czwartek, 28 czerwca o godz. 19.00. Od godz. 18.40, będzie okazja do spowiedzi św. dla tej młodzieży i ich rodziców, tak by wakacje mogli rozpocząć w pełnej jedności z Bogiem. Natomiast wszystkie dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej, łącznie z uczniami z klasy VI-tej, serdecznie zapraszam na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny, w piątek, 29 czerwca o godz. 8.00 rano. Od godz. 7.30, będzie okazja do spowiedzi św. dla nich. Bardzo proszę rodziców, by posłali swoje pociechy w tym dniu do kościoła.
6. REKOLEKCJE OAZOWE. OD SOBOTY 30 CZERWCA, W NASZEJ PARAFII, BĘDZIEMY GOŚCIĆ MŁODZIEŻ Z DIECEZJI GLIWICKIEJ, która tutaj będzie przeżywać swoje rekolekcje Oazę Nowej Drogi. Przyjmijmy tych młodych ludzi z otwartym sercem. Życzymy im udanego pobytu wśród nas i owocnych rekole­kcji. W związku z tym, będzie codziennie dodatkowa Msza św. przygotowana ze szczególnym udziałem tej młodzieży. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.
7. XXI PIESZA PIELGRZYMKA CIESZYN – JASNA GÓRA odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia br.. Zapisy do końca czerwca w parafiach, a później w parafii św. Jerzego w Cieszynie. Szczegóły na okolicznościowym plakacie wy­wieszonym w gablotce i dolnym korytarzu kościoła. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału, w tego typu rekolekcjach w drodze. Zapisy przyjmuję po każdej Mszy św. w zakrystii.
8. NAJNOWSZA, PRASA KATOLICKA jest wyłożona na balustradzie wzdłuż kościoła. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj specjalny dodatek: płytka CD z nowymi piosenkami „Deus Meus”, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską oraz ciekawy artykuł pokazujący na jakim etapie są kościelno-rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym? Nasza parafial­­­­­­na gazetka „DROGA KRZYŻA” wraz z dodatkiem dla dzieci jest do nabycia na po­czątku obu balustrad. Tam też są wyłożone pocztówki z naszym kościołem, które można nabywać w ramach samoobsługi. Zapraszam, skorzystajcie.
9. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W TEJ EUCHARYSTII I WSPÓLNEJ MOD­LITWIE. Dziękuję za dar materialny ofiarowany dzisiaj na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ! W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Krakowie. Dziękuję serdecznie chórowi za uświetnienie tej Eucharystii.

Rozesłanie:
Najdłuższy dzień roku i pełnia lata niech skierują naszą myśl i wdzięczność do Boga. Idziemy pełni ufności, że w ręku Boga są nasze losy i On nas prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie. Na tę drogę przyjmijmy Jego błogosławieństwo.