....

PARAFIA p.w. ŚW. MARCINA I MIKOŁAJA

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA p.w. ŚW. MARCINA I MIKOŁAJA
85-101 Bydgoszcz
ul. Farna 2

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela w ciągu roku

17 czerwca 2012


1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wizytację pasterską naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 10.45 Ksiądz Biskup spotka się w Sali parafialnej z młodzieżą akademicką, a o 12.30 sprawować będzie Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Na tę Mszę św. zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną. Popołudniu o 15.00 Ksiądz Biskup spotka się z przedstawicielami Stowarzyszeń działających przy Parafii Katedralnej oraz z Miłośnikami Katedry. Zapraszamy wszystkich Drogich Parafian, szczególnie na Mszę św. o 12.30.

2. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30 . Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania prosimy jutro na Mszę św. o 17.00. Po Niej spotkanie w Sali parafialnej. Obecność wszystkich jest konieczna.

4. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.

6. Uniwersytet im. Adama Mickiewicz ogłasza nabór na nowy rok akademicki na zaoczne magisterskie studia teologiczne prowadzone w Bydgoszczy. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

7. Módlmy się też szczególnie o to, aby dobry Bóg obudził w wielu sercach ludzi młodych pragnienie służenia Mu w Kapłaństwie.