....

Parafia Narodzenia NMP w Porąbce

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Narodzenia NMP w Porąbce

10.06.2012

X NIEDZIELA ZWYKŁA
Trwa Oktawa Bożego Ciała do czwartku. W tym dniu na zakończenie błogosławienie małych dzieci i poświęcenie wianków. Za wieczorne procesje odpowiedzialni są: w poniedziałek mieszkańcy Centrum, we wtorek Gory,w środę Zawodzie i w czwartek Wielka Puszcza. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, rano nabożeństwo eucharystyczne, a wieczorem o godz. 19.00 nabożeństwo Fatimskie. Ci, którzy nie mają świec będą je mogli wtedy nabyć w przedsionku kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.


Wieczorne nabożeństwa mimo Mistrzostw Euro będą codziennie o godz. 18.00, poza piątkiem.Liturgia tygodnia:

- poniedziałek – św. Barnaby, Apostoła;
- środa – św. Antoniego z Padwy;
- czwartek – błog. Michała Kozala;
- sobota – Niepokalanego Serca NMP;


Za dwa tygodnie ukaże się nowy numer parafialnej Sygnaturki. W związku z 20-leciem wydania pierwszego numeru prosimy o przynoszenie kompletu gazet do kancelarii.W dniach 22-23 czerwca wyruszy XXX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Dekanatu Kęckiego do Kalwarii. Do pielgrzymki zachęcamy młodzież oraz wszystkich chętnych pamiętający te wcześniejsze. Dla młodych zaangażowanych w grupach przy parafialnych będzie to okazja do duchowego zwieńczenia kolejnego roku formacji, a dla maturzystów podziękowanie za pomyślnie zdany egzamin dojrzałości. Zapisy są w zakrystii. Na Dróżki Kalwaryjskie chętni wyruszą 30 czerwca.Bóg zapłać za nadzwyczajną składkę na potrzeby naszej parafii.


Przed kościołem możemy zaopatrzyć się w prasę katolicką, oprócz tygodników jest do nabycia także wakacyjny numer Małego Gościa.