....

Parafia Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej

Pl. Opatrzności Bożej 19
43-300 Bielsko-Biała

Ogłoszenia duszpasterskie 10 czerwca 2012 r.

Zapraszamy do włączenia się w dzieło Sztafety Modlitwy. Z naszej świątyni płynie przez cały dzień modlitwa za nasze rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Zachęcamy, aby włączyć się w tę modlitwę wpisując się do Księgi Czuwania, która znajduje się w zakrystii.
Od dzisiaj w każdą niedzielę – po Mszy świętej o godz. 10.30 – będzie miał miejsce obrzęd błogosławienia małych dzieci.
W poniedziałek, 11 czerwca, wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
We wtorek, 12 czerwca, po Mszy św. o godz. 8.00 nowenna do św. Józefa.
W środę, 13 czerwca, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. W tym dniu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
W czwartek, 14 czerwca, modlimy się za wstawiennictwem bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
W piątek, 15 czerwca, Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Nabożeństwo ku czci Bożego miłosierdzia zostanie odprawione po Mszy świętej o godz. 18.00.
W sobotę, 16 czerwca, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Wydawanie darów żywnościowych dla naszych Parafian będzie miało miejsce we czwartek, 14 czerwca, w godzinach od 9.00 do 11.00 – w Salce Charytatywnej w Domu Katechetycznym (wejście od strony dawnego USC). Dziękujemy tym wszystkim, którzy składają ofiary dla potrzebujących. Dzięki tym ofiarom mogliśmy zakupić produkty żywnościowe dla naszych najbiedniejszych Parafian.
W ubiegłą niedzielę przy naszym kościele miała miejsce kwesta na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Została zebrana kwota w wysokości 2860 złotych. Dziękujemy za wsparcie tego dzieła.
W przyszłą niedzielę składka na potrzeby naszej Parafii.