....

Parafia p.w. Świętej Rodziny w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. Świętej Rodziny w Bydgoszczy

ul. Drzycimska 7

85-555 Bydgoszcz

OGŁOSZENIA
PARAFIALNE
XIII Niedziela zwykła 1.07.2012


1. Zbawiciel powiedział dziś do zmarłej: „Dziewczynko, mówię ci, wstań!” I dziewczyna odzyskała życie. To znaczy, że mamy wierzyć Chrystusowi, który przeszedł przez śmierć i powstał z martwych. To znaczy, że my też – może nie tak zaraz – po śmierci zmartwychwstaniemy. Nie bójmy się śmierci, gdyż jest ona początkiem nowego życia.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja Najśw. Sakramentu w tych dniach od godz. 17.30 – 18.00.
Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

3. Z dniem dzisiejszym, zgodnie z dekretem Ks. Bp Jana Tyrawy, w naszej parafii zamieszka ks. mgr Andrzej Marmurowicz.

4. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele artykułów pogłębiających naszą wiarę, a także wiadomości z naszej diecezji.

5. Z naszej rodziny parafialnej, w ostatnim czasie, powołał Pan Bóg do siebie śp. Stanisława Łosia z ul. Kuźnickiej, Marię Rojewską z ul Piaski i Jerzego Thama z ul. Korzennej, których polecajmy miłosierdziu Bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we wtorek, 3 lipca – święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;

w piątek, 6 lipca – błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym.