....

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej
ul. Ks. Rudolfa Juroszka 7
43-438 Brenna

Ogłoszenia duszpasterskie
/17.06.2012 r. - 23.06.2012 r./

Dziś 11 niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Ziarnko wiary wsiane niegdyś w nasze serca ma zrodzić wielkie drzewo świadectwa i przynieść dobry owoc w naszym życiu.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach:
- w poniedziałek o godz. 17.3o na Lachach;
- w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.
Podczas adoracji okazja do Sakramentu Pokuty.

3. W poniedziałek po Mszy św wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Władysławowa. Podczas spotkania dopełniamy wszystkich formalności, także finansowych.

4. Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na wspólną modlitwę w środę o godz. 16.15.

5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
O godz. 16.3o Msza św. szkolna.

6. Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Parafian należących do III Zakonu Świętego Franciszka zapraszamy w czwartek o godz. 16.00 na spotkanie do domu katechetycznego i na Mszę św. o 16.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. o godz. 7.15 zapraszamy wszystkie Parafianki i Parafian, którym patronuje św. Jan Chrzciciel. Na sumę odpustową o godz. 10.3o zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, wszystkich Parafian i Gości, Zespoły Regionalne, Orkiestrę i Strażaków.

8. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny.

9. Koło Radia Maryja organizuje 8 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wspólne uwielbienie Boga oraz za złożone dzisiaj ofiary.


Na ołtarzu Pana złożyliśmy dziękczynienie za otrzymane łaski oraz prośbę o dalsze. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nasze dobre dzieła, które w tym tygodniu podejmiemy, by Boże królestwo nieustannie się rozwijało.