....

Parafia pw. św. Floriana - Żywiec Zabłocie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. św. Floriana - Żywiec Zabłocie
24 CZERWCA 2012: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

1. W sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 czuwanie modlitewne.

2. W kościele Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu odprawione zostanie w poniedziałek, o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.

3. W czwartek, 28 czerwca, w liturgii wspominamy św. Ireneusza, apostoła Galii i biskupa Lyonu z II wieku.

4. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godz. 8.00. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za otrzymane łaski, a rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za ich poświęcenie i całoroczny trud.

5. W sobotę, 30 czerwca, o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw czerwcowych.

6. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w kaplicy na naszym cmentarzu.

7. Na trasach naszych wakacyjnych wędrówek pamiętajmy o spotkaniu z Chrystusem w niedzielnej Eucharystii. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Aniołów Stróżów.

8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny. Zapisy w zakrystii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszek przeznaczone na wakacyjne duszpasterstwo Dzieci Maryi i Oazy Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii.