....

Św. Brata Alberta USTROŃ

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Św. Brata Alberta USTROŃ;

ODPUST PARAFIALNY

KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

(17 - 24.VI.2012 r.)

Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci św. BRATA ALBERTA. Dziękujemy patronowi naszej Parafii - świętemu Bratu Albertowi - za wszelkie wyproszone u Boga dla nas łaski i prosimy o dalsze. SUMA ODPUSTOWA za wszystkich Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 10.30. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. Krzysztof Grabowski, Salezjanin z Wisły.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ – w tygodniu o godz. 16.00, w niedziele o godz. 15.30. Dzisiaj popołudniowe nabożeństwo odpustowe o godz. 1530.

W nadchodzącym tygodniu świętować będziemy obchody liturgiczne:w czwartek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

w sobotę, 23 czerwca – z racji przypadającego 23 dnia miesiąca, gromadzimy się na nabożeństwie modlitewnym do św. Ojca Pio o godz. 16.00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Świętopietrze, zaś przed kościołem zbierana będzie kwesta charytatywna na cele dobroczynne, na dożywianie w szkołach dzieci z biednych rodzin.

W przyszłą niedzielę liturgię Mszy św. o godz. 10.30 ubogaci Katolicki Chór Kościelny „LUTNIA” z Cieszyna.Zapraszam do sakramentów świętych: pokuty i Eucharystii i trwania w łasce uświęcającej.

Okazja do spowiedzi – w tygodniu przed Mszą św.

Sprawy kancelaryjne, zamawianie intencji mszalnych po Mszy św. w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Życzę Wam wszystkim: Parafianom i Gościom;

miłej niedzieli, pokoju i obfitości Bożych łask.Niech nam Bóg błogosławi !