....

Parafia pod wezwaniem św. Urbana oraz NMP Wspomożenia Wiernych w Roczynach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pod wezwaniem św. Urbana oraz NMP Wspomożenia Wiernych w Roczynach

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY(3.o6.2012r.)

Dziś w Kościele radujemy się uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami.
We wtorek – wsp. św. Bonifacego, bp. i m.
W czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w utworzeniu odpowiedniej oprawy trasy procesji i czterech ołtarzy. Trasa procesji przebiegać będzie tak jak w ubiegłych latach – ul. Ks. Jana Nowaka i ul. Bielską. O porządek i bezpieczeństwo w czasie procesji bardzo prosimy panów strażaków.
Msze św. w Boże Ciało będą tak jak w niedzielę. Po Mszy św. o godz.11.oo procesja do czterech ołtarzy, a po Mszy św. o godz.15.oo procesją wokół kościoła rozpoczniemy Oktawę Bożego Ciała. Przez cały czas Oktawy do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna.
W Uroczystość Bożego Ciała rocznica pierwszej Komunii św. uczniów kl. III o godz. 11.oo. Spowiedź św. dla uczniów kl. III w środę od godz.17.oo
W piątek – wsp. św. Jadwigi Królowej
Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na potrzeby naszego kościoła.