....

PARAFIA p.w. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ Białystok

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: PARAFIA p.w. ŚW. JADWIGI KRÓLOWEJ

Ogłoszenia Duszpasterskie
03 maj 2012 ***Uroczystość Trójcy Przenajświętszej
1. Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa w najbliższy czwartek.
2. Msze św. odprawiane będą o godz.6.30 ; 8.00 ; 9.00 ; Procesja. – następna Msza św. bezpośrednio po Procesji ok.12.00 . Po południu o godz. 17.30 Nieszpory i o 18.00 Msza św.

3. Procesja przejdzie ulicami : Ks. J. Popiełuszki ,Sikorskiego ,Upalną , i Słonecznikową aż do kościoła. Serdecznie prosimy o udekorowanie 4 Ołtarzy w znanych miejscach.
Prosimy o utworzenie pełnej Procesji . Policję prosimy o kierowanie ruchem pojazdów. Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w tą manifestację religijną. Od czwartku Nieszpory i procesja Eucharystyczna przez cały tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 Powtarzamy: Procesja rozpoczyna się po Mszy św. o godz. 9.00 . Po procesji ok. godz. 12.00 kolejna Msza św. w kościele górnym.
4. Wszystkim ofiarodawcom , którzy w jakikolwiek sposób duchowo
i materialnie wspomagali naszą parafię w tym tygodniu „ Bóg zapłać”.

5. W najbliższy piątek , 08 czerwca 2012r. Parafia nasza przeżywać będzie doroczny , główny Odpust św. JADWIGI KRÓLOWEJ . Warunki uzyskania odpustu. Należy przystąpić do Komunii św. , nie mieć przywiązania do grzechu , nawiedzić nasz kościół i pomodlić się w intencji Ojca św.
6. Msze św. o godz. 6.30 , 8.00 , 9.30, 16.30 i 18.00 . Po mszy św. wieczornej Procesja. Mszę św. celebruje J.E. Ks. Abp Edward Ozorowski . Udzieli również Sakramentu Bierzmowania i dokona poświęcenia płaskorzeźby Chrztu Polski i Litwy.

7. Dzisiaj w całej Polsce będzie prowadzona zbiórka ofiar na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. O pomoc w zbiórce do puszek po Mszy Św. , jak zwykle prosimy odpowiednie grupy modlitewne . Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym.
8. Informujemy również , iż na stronie internetowej Archidiecezji Białystok znajdują się obszerne informacje na temat Pielgrzymki dzieci klas II całej Archidiecezji , do Sanktuarium w Sokółce w dniu 09 czerwca br. Wyjazd organizują Panie katechetki i Rodzice.
9. Od dzisiaj będą trwały w Białymstoku Obchody 20 – lecia Metropolii Białostockiej. Szczegółowy program podane jest na gazetkach przy kościele. Główne Uroczystości odbędą się 10 czerwca od godz. 15.00 przy kościele Zmartwychwstania Pańskiego.
10. Nasza parafia włączy się w te uroczystości poprzez modlitwę w intencjach Archidiecezji w dniu Odpustu Św. Jadwigi Królowej 08 czerwca i Dniem Adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę 09 czerwca . W sobotę Msze św. o godz. 6.30 , 8.00 , 9.30, 16.30 i 18.00 . W ciągu dnia adorujemy Najświętszy Sakrament. Już dziś informujemy o tym wszystkie grupy modlitewne, prosząc o kontakt i odpowiednią organizację.
11. We środę 06 czerwca o godz.9.00 w kościele górnym zostanie odprawiona Msza św. w intencji Szkoły Podstawowej Nr. 44 z ul. Rumiankowej . W tym dniu jest uroczystość nadania szkole imienia Stanisława Moniuszko.