....

Parafia MB Fatimskiej w Koziegłowach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia MB Fatimskiej w Koziegłowach
os. Leśne 5, 62-028 Koziegłowy
NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 03.06.2012.

Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas spowiedzi i komunii św. wielkanocnej, której przyjęcie dla każdego wierzącego katolika, jest minimum jego identyfikacji ze wspólnotą Kościoła. Jest o również V Ogólnopolskie Święto Dziękczynienia, dlatego przed kaplicą zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

W najbliższy w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Centralna procesja w Koziegłowach rozpocznie się po Mszy św. o g. 900 w naszej kaplicy i przejdzie do kościoła Św. Brata Alberta, gdzie zakończy się również Mszą św. ok. g. 1100. Tego dnia w naszej kaplicy Msze św. będą o g. 800, 900 i 2000. Od g. 1900 z racji I czwartku miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy Żywy Różaniec z obu parafii, młodzież, oraz „Twórcze Mamy”.

Drugi ołtarz przy banku Nordea przygotowuje Wspólnota Domowego Kościoła. Natomiast do pierwszego ołtarza, który będzie usytuowany przy naszej kaplicy zapraszam wszystkich chętnych (szczególnie mężczyzn), którzy pragnęliby w tym pomóc, w środę po wieczornej Mszy św.

Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w procesji w albach. Próba sypania kwiatów dla dziewczynek z obu parafii będzie we wtorek i w środę, o g. 1700, przed naszą kaplicą. Płatki kwiatów można składać przy zakrystii.

Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała będą w łączności z wieczorną Mszą św., tylko w niedzielę po Mszy św. o g. 1130.

Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiamy codziennie o g. 1730. Tylko w oktawie Bożego Ciała będą one połączone z procesją eucharystyczną.

Za tydzień, w niedzielę, na Mszy św. o g. 1630, ks. Biskup Grzegorz Balcerek udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Kandydaci do bierzmowania przychodzą na próby w poniedziałek i środę na g. 2000, a w sobotę na g. 1100. Spowiedź dla kandydatów i świadków w sobotę od g. 900, a dla rodziców i gości w sobotę od g. 1900 do 2000.

Również za tydzień druga niedziela miesiąca, podczas której szczególnie polecać będziemy Bogu wszystkich naszych dobrodziejów i ofiarodawców, zebrane ofiary przeznaczamy na przygotowanie planów budowy kościoła.

Przed kaplicą do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci i „Gość Niedzielny”.

Ze stojaka i od ministrantów można też zabrać ulotkę informującą o podjęciu w Poznaniu inicjatywy odbudowy Pomnika Wdzięczności, który stał na pl. Adama Mickiewicza do pierwszych dni wojny, zniszczony został przez niemieckiego okupanta.