....

Parafia Nawiedzenia NMP Lesko

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Nawiedzenia NMP Lesko

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 3.06.2012 r.

1. W dniu dzisiejszym kończy się okres Komunii św. wielkanocnej . Po południu o godz. 17 30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i zmiana tajemnic różańcowych.

2. W dni powszednie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczorem.

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa , czyli Boże Ciało. Msze św. w naszym kościele będą : o godz. 7 00, 8 30 uroczysta suma z procesją po ulicach miasta o godz. 10 00, oraz wieczorem o godz. 18 00 . Nie będzie Mszy św. o godz. 11 30 i 13 00 .

Ołtarze przygotują : pierwszy na podwórzu kościelnym: Akcja Katolicka , drugi mieszkańcy ulicy 1000-lecia , trzeci mieszkańcy Rynku a czwarty przy figurze Matki Bożej mieszkańcy Pl. Konstytucji 3 Maja .

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków jak również chłopców do dzwonienia w czasie procesji w Boże Ciało i przez całą oktawę .

4. W Boże Ciało Msza św. w Weremieniu o godz. 9 00 a w Postołowie o 10 00. Zapraszamy na sumę z procesją ulicami miasta o godz. 10 00.

5. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca i składka przeznaczona jest na prace remontowe naszego kościoła.

6. Zapraszamy dziewczynki z klas I, II i III na próbę sypania kwiatów we wtorek o godz. 17 00. Na próbę mogą przyjść również dzieci młodsze.

7. W środę po Mszy św. wieczorem i nabożeństwie spotkanie Akcji Katolickiej.

8. W Boże Ciało wypada pierwszy czwartek miesiąca, katecheza przed chrztem będzie po Mszy św. wieczorem o godz. 18 00.

9. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych dziękują tym wszystkim, którzy wsparli finansowo pielgrzymkę ich dzieci do Kalwarii Pacłwskiej.

10.We wtorek po Mszy św. wieczorem spotkanie z rodzicami, których dzieci w tym roku mają przystąpić do sakramentu bierzmowania.

11. Jutro w naszym kościele zjazd kolegów z rocznika święceń ks. proboszcza. Jest to 32 rocznica święceń kapłańskich. O godz. 11 30 będzie w kościele Msza św. na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na wspólną modlitwę dziękczynną.

12. W sobotę 9 czerwca 15 rocznica pielgrzymki błogosławionego Jana Pawła II do Krosna. O godz. 18 00 będzie uroczysta Msza św. przy Krzyżu i pomniku bł. Jana Pawła II w Krośnie pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. abpa Józefa Michalika.