....

Parafia p.w. Św. Wojciecha Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. Św. Wojciecha

ul. Kanałowa 6

85-207 Bydgoszcz

Ogłoszenia duszpasterskie:

1. Z dniem 30 czerwca 2012 roku Ks. Bp Jan Tyrawa Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej mianował wikariuszem parafii św. Wojciecha w Bydgoszczy ks. Pawła Hoppe. Posługę Ks. Pawła w naszej wspólnocie polecamy modlitwie wszystkich tworzących naszą parafię, i życzymy błogosławieństwa Bożego, potrzebnych łask, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa Św. Wojciecha.2. Zakończyło się w naszej parafii seminarium Odnowy w Duchu Św. powstała wspólnoty Odnowy w Duchu Św. Zapraszamy chętnych do włączenie się we wspólnotę, spotkanie we wtorek (3 lipca) po Mszy Św.3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca spowiedź w czwartek od godz. 17.30 dodatkowo w piątek od godz. 17.00. Na Msze Św. i modlitwy poranne zapraszają: w piątek Straż honorowa NSPJ, a w sobotę żywy różaniec. W czwartek modlimy się wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Powołań Kapłańskich.4. W sobotę 7 lipca odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian od godz. 8.00.5. Zapraszamy na nabożeństwa: w najbliższą środę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. przez ręce Maryi będziemy zanosić do Boga nasze prośby i podziękowania, które zakończymy słowami Apelu Jasnogórskiego, w czwartek przed Mszą Św. różaniec w intencji naszych spraw, a po Mszy Św. modlitwa do Św. Wojciecha, w piątek przed Mszą Św. koronka do Bożego Miłosierdzia.6. Za tydzień II niedziela miesiąca nasz dzień wspólnoty. W tym dniu modlić się będziemy za wszystkich, którzy wspólnie z nami tworzą tę wspólnotę parafialną, za siebie nawzajem i za wszystkich wspierających duchowo i materialnie naszą parafię. Msza Św. za ofiarodawców i dobroczyńców o godz. 10.00. Jest to nasza niedziela remontowo-budowlana, z której składka pomaga nam spłacać remont wieży.7. Przewodnik Katolicki a w nim o odżywającym Starym Kanale.8. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej niedługo wyruszy na Jasną Górę i potrzebuje naszego wsparcia w parafiach rozprowadzane są płyty CD z muzyką religijną cena 20 zł.9. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze, aby się nie zagubić.10. Drogim parafianom i gościom życzymy spokojnej niedzieli i całego nadchodzącego tygodnia, a udającym się na urlop i wypoczywającym odpoczynku.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Miłosierdzia Bożego w Bydgoszczy

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2012


1.Rozpoczęły się wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten czas na pogłębienie osobistych więzi z Bogiem przez codzienną modlitwę i niedzielną Eucharystię,
aby swoją katolicką postawą innych umacniać w wierze.
2.W środę Nowenna do MBNPomocy po wieczornej Mszy św.
3.W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30,
podczas której modlimy się o powołania do służby Bożej w naszej diecezji.
4.W piątek:
- spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.00,
- nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.
5.W sobotę Msza św. wynagradzająca Niep. Sercu Maryi o godz. 7.00,
po niej nabożeństwo różańcowe.
6.W przyszłą niedzielę:
- spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej po Sumie,
- taca na fundusz remontowo-konserwacyjny.
7.W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać wspomnienie pośmiertne
o prof. Stefanie Stuligroszu, o Sanktuarium Jasnogórskim oraz wiadomości diecezjalne.
Jest również nowy „Czas Miłosierdzia” zawierający m.in. fotografie z Bierzmowania.
8.Planujemy pielgrzymkę do Sanktuarium MB w Gostyniu 21 lipca. Koszt 40 złotych. Zapisy u pani Mirki i pana Kazimierza.
9.Uniwersytet Adama Mickiewicza ogłasza nabór na nowy rok akademicki na zaoczne magisterskie studia teologiczne prowadzone w Bydgoszczy. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone na plakacie.
10.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej prowadzi rekrutację kandydatów do kapłaństwa. Szczegóły na temat wymaganych formalności znajdują się na plakacie.
Przed rejestracją na stronie internetowej UAM należy zgłosić się osobiście
do Seminarium Duchownego na rozmowę kwalifikacyjną.
11.W zakrystii można nabyć płytę z piosenkami religijnymi w cenie 20 złotych. Zebrane środki są przeznaczone na wsparcie Bydgoskiej Diecezjalnej Pielgrzymki Pieszej
na Jasną Górę. Spotkanie dla pielgrzymów grupy Biało-Żółtej odbędzie się 10 lipca (wtorek) w parafii św. Trójcy o godz. 18.30 w Kaplicy przy biurze parafialnym.

Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła
85-007 Bydgoszcz
Plac Wolności

Niedziela
Narodzenie Św. Jana Chrzciciela

24. 06. 2012.

1. Obchodzimy dziś uroczystość świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła.

2. Spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania, klasy II Gimnazjum we wtorek o godzinie 19.00 w kościele.

3. Stowarzyszenie Cudownego Medalika – Apostolat Maryjny, zapraszamy w środę na Mszę świętą o godzinie 18.30, po Eucharystii spotkanie formacyjne w Sali Bł. Jana Pawła.

4. W piątek, 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła patronów naszego kościoła i naszej parafii. Msze święte w tym szczególnym dniu zostaną odprawione o godzinie 8.00, 10.00 oraz uroczysta Suma Odpustowa o godzinie 18.30. Tej wieczornej Eucharystii przewodzić będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Kanonik Jerzy Marciniak, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Bydgoszczy. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian i sympatyków naszej świątyni.

5. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia biuro naszej parafii będzie nieczynne.

6. Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Nabożeństwa te celebrujemy codziennie po wieczornej Mszy świętej.

7. Od przyszłej niedzieli w miesiącu lipcu i sierpniu, nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 17.00. Okazja do Spowiedzi w czasie wakacji w niedzielę i dni powszednie 15 minut przed Mszą świętą.

8. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzymy, aby ten czas był radosny i bezpieczny.

Parafia Św. Wincentego a› Paulo Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Wincentego a› Paulo Bydgoszcz

XIII Niedziela Zwykła

• Rozpoczęliśmy okres wakacji i urlopów. Dla dorosłych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży jest to nie tylko okazja do zasłużonego wypoczynku, ale także do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Wyrazem naszej wiary niech będzie radosny udział w niedzielnej Eucharystii i godne zachowanie się w zwiedzanych kościołach, przede wszystkim we właściwym ubiorze.

• W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne. W piątek – okazja do spowiedzi od 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.30. W miesiącach wakacyjnych nie będzie odwiedzin pierwszopiątkowych chorych w domach. W sobotę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00.

• Zachęcamy Wiernych do zamawiania intencji mszalnych za zmarłych ale nie tylko. Pamiętajmy, że pięknym prezentem stanie się ofiarowanie Mszy św. z okazji jubileuszu małżeństwa, imienin czy też urodzin. Intencje Mszy św. można zamówić w biurze parafialnym od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.

Parafia pw. Św. Andrzeja Boboli Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Św. Andrzeja Boboli
Plac Kościeleckich 7
85-033 Bydgoszcz

Ogłoszenia parafialne - 3 czerwca 2012 r.
Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg jest Jeden, ale we wspólnocie Osób. Dzięki temu, że Bóg jest Wspólnotą, my możemy z Nim również tworzyć wieczną wspólnotę.
Również dzisiejsza niedziela jest Dniem Dziękczynienia. Do skarbony pod chórem zbieramy na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie - wotum Narodu polskiego.
We wtorek wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika.
W ramach cyklu „Akademia Szczęśliwego Życia“ O. Mieczysław Łusiak SJ wygłosi wykład „O wierze – znaczenie prawdy“ we wtorek 5 czerwca o godz. 18.00. wykład odbedzie się w Oratorium bł. Jana Pawła II pod kościołem.
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Tradycyjnie po Mszy św. o godz. 9.30 formujemy procesję i udajemy się do bydgoskiej Fary, gdzie włączamy się w procesję Bożego Ciała z ks. Biskupem Janem Tyrawą. Mszy św. o godz. 11.00 nie bedzie. Pozostałe Msze św. jak w niedzielę.
Od piątku rozpoczyna się Oktawa Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uroczysta Procesja z Panem Jezusem po Mszy św. o godz. 18.00.
W związku z Uroczystością i Oktawa Bożego Ciała zapraszamy dzieci chętne do sypania kwiatów i noszenia proporców, poduszeczek na próby w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.30. Zbiórka przy kaplicy Matki Bożej.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy

XIII Niedziela Zwykła

1. W piątek zakończył się rok szkolny. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają działalność charytatywną naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony 30 uczniów naszej parafii jadło obiady w szkołach. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła. Jednocześnie proszę, by rodzice zatroszczyli się o regularne wypełnianie praktyk religijnych swoich dzieci w czasie wakacji.

2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

3. Również w pierwszy piątek, czyli 6 lipca - zapraszam na Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej na prelekcję (trójgłos specjalistów) poświęconą naprotechnologii. Szczegóły na ulotkach.

4. Od tego tygodnia, przez całe wakacje, biuro księdza po południu będzie czynne od godz. 16.00 do 17.00 (pn.-śr.), a przed południem tak jak dotychczas od 10.00 do 12.00 (czw.-sob.) - w razie pogrzebu będzie nieczynne. Biuro cmentarne będzie czynne bez zmian.

5. W niedzielę 8 lipca o godz. 14.00 Mszę św. sekundycyjną odprawi u nas i specjalnego błogosławieństwa nam udzieli świeżo wyświęcony ks. Łukasz Światowski z Diecezji Toruńskiej.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Znajdziemy w nim między innymi relację z II Kujawskiego Marszu Wolności i Suwerenności, który rozpoczął się u nas Mszą św. i wyruszył sprzed naszego kościoła.

7. W zakrystii lub biurze parafialnym nabyć można płytę-cegiełkę (na potrzeby pieszej pielgrzymki do Częstochowy) z nagraniami pieśni pielgrzymkowych. Cena: PLN 20.-

8. W przyszłą niedzielę (8 lipca) taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

PARAFIA p.w. ŚW. MARCINA I MIKOŁAJA

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA p.w. ŚW. MARCINA I MIKOŁAJA
85-101 Bydgoszcz
ul. Farna 2

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela w ciągu roku

17 czerwca 2012


1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy wizytację pasterską naszej Wspólnoty Parafialnej. O godz. 10.45 Ksiądz Biskup spotka się w Sali parafialnej z młodzieżą akademicką, a o 12.30 sprawować będzie Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Na tę Mszę św. zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną. Popołudniu o 15.00 Ksiądz Biskup spotka się z przedstawicielami Stowarzyszeń działających przy Parafii Katedralnej oraz z Miłośnikami Katedry. Zapraszamy wszystkich Drogich Parafian, szczególnie na Mszę św. o 12.30.

2. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17.30 . Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

3. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania prosimy jutro na Mszę św. o 17.00. Po Niej spotkanie w Sali parafialnej. Obecność wszystkich jest konieczna.

4. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z Katedry.

6. Uniwersytet im. Adama Mickiewicz ogłasza nabór na nowy rok akademicki na zaoczne magisterskie studia teologiczne prowadzone w Bydgoszczy. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

7. Módlmy się też szczególnie o to, aby dobry Bóg obudził w wielu sercach ludzi młodych pragnienie służenia Mu w Kapłaństwie.

Parafia św. Kazimierza w Łochowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Kazimierza w Łochowie
ul. Dębowa 3,
86-065 Łochowo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 lipca 20121. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po Mszy św. o godz. 8. oo modlitwy dla Róż różańcowych

2. MSZE ŚWIĘTE W PARAFII ŚW. KAZIMIERZA
NIEDZIELA: godz. 8. oo; 10. oo; 11. 3o; 17. oo
DNI POWSZEDNIE: godz. 18. oo

3. OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 17. 3O RÓŻANIEC - zapraszamy!

4. W środę NOWENNA do MBNP

5. DNI EUCHARYSTYCZNE LIPCA

PIERWSZY CZWARTEK
- o godz. 17. oo Msza św. z modlitwami o powołania

PIERWSZY PIĄTEK
- w wakacjach nie ma odwiedzin chorych
- Od godz. 16. 3o - 18. oo okazja do spowiedzi.
- O godz. 18. oo Msza św. i Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

PIERWSZY SOBOTA
- Podczas Apelu Jasnogórskiego nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi

6. W przyszłą niedzielę, druga w miesiącu, w kościele i przed kościołem zbieramy ofiary na remonty (czerwiec 2040 zł.).

7. W środę 11 lipca w naszej parafii WIECZYSTA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Program wywieszony w gablotce.

8. TYDZIEŃ W LITURGII

WTOREK 3 lipca - święto św. Tomasza Apostoła
CZWARTEK 6 lipca - wspomnienie bł. Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy

9. Proszę odbierać PRZEWODNIK KATOLICKI

10. Życzę wszystkim Parafianom i Gościom Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na cały okres wakacyjnego wypoczynku.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego Bydgoszcz

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Przemienienia Pańskiego

85-474 Bydgoszcz
Sanatoryjna 45

10.06.2012
OGŁOSZENIA PARAFIALNE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
1. W tym tygodniu we wtorek Msza Św. w Opławcu o godz. 18.00 z uwagi na oktawę Bożego Ciała.
2. Zachęcam do uczestnictwa od poniedziałku do czwartku w procesjach oktawy Bożego Ciała. Szczególnie proszę o wytrwałość dziewczynki sypiące kwiatki. Oktawę Bożego Ciała tradycyjnie zakończymy w Smukale o godz. 18.00 Mszą Św. z procesją do czterech ołtarzy na Bożej Roli i poświęceniem wianków. Mszy Św. wieczornej tego dnia w Opławcu nie będzie.
3. Dziękuję za liczny udział w procesji Bożego Ciała w czwartek. Szczególne podziękowania składam wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do godnego przeżycia tego Święta.
4. Z całego serca dziękuję tym wszystkim parafianom i letnikom, którzy modlili się ze mną podczas Mszy Św. z okazji mojego Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Za dar modlitwy, życzenia i kwiaty składam serdeczne „Bóg zapłać” i zapewniam o pamięci w modlitwie. Pod chórem i u ministrantów można wziąć obrazki wydrukowane z okazji jubileuszu.
5. W piątek 15 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.
6. Także w piątek o godz. 19.00 ostatni przed wakacjami wykład księdza profesora Bogdana Czyżewskiego z cyklu „Co to znaczy dzisiaj wierzyć?”. Temat szczegółowy spotkania brzmi: „W jaki sposób Chrystus przyjdzie sądzić żywych i umarłych?”.
7. Centrum Ochotników Cierpienia zaprasza na 3-dniowe rekolekcje w Licheniu w dniach 15-17 czerwca. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
8. Dziś druga niedziela miesiąca. Zebrane ofiary przeznaczamy na cele inwestycyjne. W tym tygodniu na spłatę zobowiązań za wykonanie elewacji wpłynęło500 zł.
9. Informuję, że ksiądz profesor Bogdan Czyżewski będzie obchodził swój srebrny jubileusz kapłaństwa w niedzielę 17 czerwca. Uroczystą Mszę Św. będzie sprawował o godz. 12.30 w kościele pw. Świętego Wawrzyńca w Gnieźnie.
10. Zbliża się termin naszego festynu parafialnego, który odbędzie się w sobotę 30 czerwca. Wszystkich, którzy chcieliby wspomóc jego organizację, w szczególności fundatorów gadżetów i nagród, proszę o kontakt w zakrystii.

Parafia p.w. Św. Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. Św. Krzyża w Bydgoszczy

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Narodzenia Św. Jan Chrzciciela

24-06-2012 r

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Jan Chrzciciel to poza Jezusem i Jego Matką jedyny Święty, którego czcimy w dniu ziemskich narodzin. Data narodzenia jest umowna ale ewangeliczna, bo dokładnie 6 miesięcy przed Chrystusem. Św. Augustyn napisał: „Ustanowiony został prorokiem już w łonie swej matki, Jan jest głosem, natomiast Pan jest Słowem”.

W piątek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia Msze Św. o 9.00 i 18.00

Także w piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. W tym dniu na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców aby podziękować za miniony rok pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

Nabożeństwo Czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18 a w niedziele po Mszy św. o godz. 10.

Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który jest do nabycia pod chórem.

Serdeczne Bóg zapłać za złożone do skarbony ofiary na nową tablicę do wyświetlania pieśni. Ze skarbony zebrano 542 złote oraz 300 złotych ofiarowały Matki Żywego Różańca.

Parafia p.w. N.M.P. z Góry Karmel w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia p.w. N.M.P. z Góry Karmel w Bydgoszczy

24-06-2012
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Przy narodzeniu Jana pytano: „Kimże będzie to dziecię?”. Rzeczywistość przerosła najśmielsze przypuszczenia. Jego słowo wstrząsnęło całą ziemią Izraela. Świadectwo życia fascynowało nawet króla Heroda, który „chętnie go słuchał”. Blask jego misji zabłysnął jak lampa. Byli tacy, którzy pomimo jego kategorycznych wyjaśnień chcieli w nim widzieć Mesjasza. A Jan? Oddał Jezusowi swoich uczniów jednym wyznaniem: „Nie jestem godny rozwiązać Mu sandałów na nogach”. Wobec majestatu Chrystusa sobie przypisał status niewolnika, wyrzekając się autorytetu proroka, a w końcu oddając życie dla prawdy. Każde narodziny dziecka mogą być początkiem przerastającej wszelkie oczekiwania historii człowieka; mogą, jeśli dostanie szansę tego początku.
OGŁOSZENIA PARAFIALNEDzisiaj przedstawiciel KUL zbiera składki na potrzeby tej uczelni.


Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są każdego dnia po wieczornych Mszach św.


Od przyszłej niedzieli przechodzimy do wakacyjnego porządku Mszy św. w naszym kościele. W niedziele będą one odprawiane o 8.00, 10.00, 12.00 i o 17.30, natomiast w dni powszednie o godz. 18.30.


Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i jego sympatyków odbędzie się w czwartek o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy.


Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom Parafian, a także innych ludzi, od lipca planujemy zatrudnienie nowego pracownika, który zająłby się wyłącznie sprawami związanymi z funkcjonowaniem biura parafialnego. Umożliwi to regularne i codzienne jego otwarcie i to w rozszerzonym wymiarze godziny. Jednocześnie wszelkie sprawy biurowe i cmentarne będzie można zrealizować jedynie w godzinach otwarcia biura. O szczegółach poinformujemy w najbliższym czasie.


Wszyscy, którzy mają zamiar na przełomie września i października wziąć udział w pielgrzymce Śladami Świętego Pawła do Grecji, proszeni są by w ciągu najbliższego tygodnia potwierdzili swój zamiar, zgłaszając się do Ks. Kanonika. Tel.: 518 979 609. Jest to ważne ze względów organizacyjnych.


Z przykrością informujemy o coraz częstszych dewastacjach pomników i grobowców na naszym parafialnym cmentarzu. Ostatnio po raz kolejny zdewastowano grobowiec Romów oraz inne groby i grobowce. Przypominamy, że każdy, kto przebywałby na terenie cmentarza po jego zamknięciu, traktowany będzie jako intruz. Prosimy jednocześnie o wzmożoną czujność i bezwzględność wobec szerzącego się na naszym osiedlu złodziejstwa. Nie możemy być obojętni wobec dziejącego się na naszych oczach zła. Przypominamy także, że ubezpieczeniem (NW) wykupionym przez parafię objęci są odwiedzający cmentarz, a nie znajdujące się na tam pomniki.


Przypominamy, że intencje Mszy św. można zamawiać także w niedzielę po Mszach św. w biurze parafialnym.


Dziękujemy za składane ofiary, świadczoną pomoc i wszelką życzliwość. Bóg zapłać. W sposób szczególny dziękujemy Panu Stanisławowi Dudkowi i jego firmie za sprawne i fachowe naprawienie rynien na naszym kościele, które wcześniej skradli i zdewastowali złodzieje.


Zachęcamy do zaopatrzenia się w prasę katolicką.


Na koniec polecajmy dobremu Bogu wszystkich bliskich naszych zmarłych. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Filipa Garasiewicza oraz śp. Stanisława Walczaka.

Parafia p.w. Świętej Rodziny w Bydgoszczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. Świętej Rodziny w Bydgoszczy

ul. Drzycimska 7

85-555 Bydgoszcz

OGŁOSZENIA
PARAFIALNE
XIII Niedziela zwykła 1.07.2012


1. Zbawiciel powiedział dziś do zmarłej: „Dziewczynko, mówię ci, wstań!” I dziewczyna odzyskała życie. To znaczy, że mamy wierzyć Chrystusowi, który przeszedł przez śmierć i powstał z martwych. To znaczy, że my też – może nie tak zaraz – po śmierci zmartwychwstaniemy. Nie bójmy się śmierci, gdyż jest ona początkiem nowego życia.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja Najśw. Sakramentu w tych dniach od godz. 17.30 – 18.00.
Okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 17.00.

3. Z dniem dzisiejszym, zgodnie z dekretem Ks. Bp Jana Tyrawy, w naszej parafii zamieszka ks. mgr Andrzej Marmurowicz.

4. Zachęcam do czytania Przewodnika Katolickiego, w którym znajdziemy wiele artykułów pogłębiających naszą wiarę, a także wiadomości z naszej diecezji.

5. Z naszej rodziny parafialnej, w ostatnim czasie, powołał Pan Bóg do siebie śp. Stanisława Łosia z ul. Kuźnickiej, Marię Rojewską z ul Piaski i Jerzego Thama z ul. Korzennej, których polecajmy miłosierdziu Bożemu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

we wtorek, 3 lipca – święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;

w piątek, 6 lipca – błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym.

ARCHIKATEDRA Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
ARCHIKATEDRA Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP

ul. Zamkowa 3, 37-700 Przemyśl

Niedziela 12 – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela 24.06.2012 r.

Dzisiaj wielbimy Boga oddając cześć św. Janowi Chrzcicielowi, naszemu Patronowi, który zachował do końca świadomość Sługi Jezusa. Prośmy naszego Patrona aby nas wspomagał na drodze służby i wierności Bogu. Dzisiaj i w tygodniu nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30.

We wtorek nowenna do bł. ks. Jana Balickiego, w środę do Matki Bożej Jackowej, w czwartek do św. Józefa Sebastiana Pelczara i bł. Jana Pawła II o godz. 17.30 połączone z nabożeństwem czerwcowym.

W piątek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w katedrze o godz. 6.30; 7.00; 8.00; 16.00 i 18.00. Taca z uroczystości na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Muzycznej, Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum Absolwentów o godz. 8.00, dla I Liceum Ogólnokształcącego o godz. 9.15. Msza św. dla Zespołu Szkół Usługowo Hotelarskich i Gastronomicznych w kaplicy św. Michała. Dziękujemy Panu Bogu za przeżyty rok szkolny i rozpoczynamy wakacje z Bożą łaską. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 17.00.

W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

Przyjmujemy zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę Przemyska na Jasna Górę.

W zakrystii jest bardzo ciekawy i piękny numer Naszego Przemyśla w całości poświęcony ks. arcybiskupowi Ignacemu Tokarczukowi. Cena 3 zł.

W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł Moją polityką jest miłość.

Po rozesłaniu zapraszamy dzieci do błogosławieństwa i po obrazki.

Na radosne przeżywanie Dnia Pańskiego niech wam Bóg błogosławi.

Parafia Podwyższenia Krzyża Sw w Krakowie - Kurdwanowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Podwyższenia Krzyża Sw w Krakowie - Kurdwanowie

12 Niedziela Zwykła

24.06.2012

Uroczystość Narodzenia św. Jana ChrzcicielaW środę przypada wspomnienie N.M.P. Nieustającej Pomocy, w piątek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.Msze św. na zakończenie roku szkolnego odprawimy dla klas szóstych szkoły

Podstawowej nr 162 w środę o godz. 18, dla pozostałych uczniów w piątek o godz. 8 i 10. Możliwość Spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego będzie w środę od godz. 17.30.Jutro po Mszy św. wieczornej, w kaplicy adoracji, modlić się będziemy w intencji dzieci nienarodzonych. Zapraszamy szczególnie osoby które podjęły dzieło duchowej adopcji dziecka poczętegoZakończenie Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są codziennie o godz.

18.30, będzie w sobotę.Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu w naszym kościele nie będzie Mszy św. o godz. 14.15, Sakrament Chrztu św. udzielany będzie podczas Mszy św. o godz. 13.Składka dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafialne.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie organizuje „Dzień Pracy” 27 czerwca b.r.

w godz. 11-17 w budynku Gimnazjum nr 27 przy ul. Malborskiej 98. Osoby zainteresowane będą miały możliwość skorzystania z konsultacji z pracownikami socjalnymi, doradcami zawodowymi, przedstawicielami Urzędu Pracy w Krakowie. Dokładne informacje są umieszczone w gablocie przed kościołem.

Parafia Świętej Rozalii w Suszu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Świętej Rozalii w Suszu
ul. Słowiańska 1
14-240 Susz

Informacje Parafialne

XII Niedziela zwykła

Dzisiaj uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela


Liturgia Tygodnia:

· Poniedziałek – Bł. Doroty z Mątów – patronki Diecezji

· Wtorek – Nowenna do św. Rozalii o 18.00.

· Środa – Nowenna do MBNP o 18.00 – wspomn. NMP Nieustającej Pomocy

· Czwartek – św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika

· Piątek – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 8.00, 10.00
i 18.00


W piątek o 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Zapraszam serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców. Spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego codziennie pół godziny przed Mszą św.


Do soboty trwa nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie
o 18.00.


W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca o 11.30. W lipcu modlimy się: „ Aby wszyscy mogli znaleźć prace i wykonywać ją w bezpiecznych warunkach”.


Msze św. w tygodniu.

Parafia p.w. św. Jana Chrzciciela w Ostaszewie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymskokatolickiej p.w. św. Jana Chrzciciela w OstaszewieV NIEDZIELA WIELKANOCNA
22.05.2011r.


Ogłoszenia duszpasterskie

1. W tym tygodniu: We wtorek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych,

2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na remont organów.

3. Do nabycia są pamiątkowe numizmaty wybite dla upamiętnienia beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

4. W maju szczególną cześć oddajemy Maryi Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św.

5. Przed kościołem do nabycia Gość Niedzielny

Parafia N.N.M.P. w Żywcu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 24 czerwca 2012 r

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość odpustową w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kocurowie, suma z procesją eucharystyczną o g. 9.00. Natomiast w samo święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy - w środę 27.VI - w Kocurowie Msza św. o g. 8.00, a w Katedrze nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ze Mszą św. o g. 18.00.2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa: w Katedrze dzisiaj i w piątek w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła o g. 17.30, w pozostałe dni czerwca o g. 18.00, w kościele św. Krzyża codziennie rano po Mszy św.3. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. na terenie naszej parafii będą odprawiane: w Katedrze o g. 6.00, 7.30, 8.45, 10.00, 11.15, 16.00 i 18.00, w kościele św. Krzyża o g. 8.00, w Kościele św. Marka o g. 17.00, w Kocurowie o g. 17.30. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.4. Piątek, 29 czerwca jest ostatnim dniem roki szkolnego i katechetycznego. Dzieci szkolne, młodzież i nauczycieli zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w Katedrze o g. 7.30 lub w kościele św. Krzyża o g. 8.00, względnie po południu o g. 16.00. Okazja do Spowiedzi św. dla dzieci, młodzieży, nauczyciel w czwartek rano od g. 8.15 - 8.00, wieczorem od g. 17.00, a także w piątek od g. 7.00 - 7.30 i od g. 15.30 16.00.5. Przypomnienie! Dzisiaj, o godz. 18.00 czuwanie modlitewne w sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Przyłękowie. Udajemy się na to czuwanie także wspólnie. Wyjazd autokarem z placu przy Katedrze o g. 16.30. Bilety do nabycia w zakrystii Katedry.6. Ogólnopolska pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę odbędzie się w niedziele - 1 lipca i w poniedziałek - 2 lipca. Pełny program pielgrzymki zostanie przekazany do wszystkich szkół. Zachęcamy nauczycieli do uczestniczenia w tej pielgrzymce. Można pojechać prywatnie, a także organizowany jest wspólny wyjazd autokarem. Wyjazd autokarem w poniedziałek 2 lipca o g. 7.00 z placu przed Katedrą, powrót do Żywca ok. g. 20.00. Zapisy w zakrystii Katedry i u katechetów.7. XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę - 8 lipca. Wspólny wyjazd autokarem z Żywca, w niedzielę 8 lipca o g. 5.30 z placu przy Katedrze, bilety na przejazd do nabycia w sekretariacie Rodziny Radia Maryja w sali nr 6 Domu Katolickiego, we wtorki od g. 17.00 do 18.00 i w środy od g. 9.00 do g. 11.00

Parafia pw. św. Floriana - Żywiec Zabłocie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. św. Floriana - Żywiec Zabłocie
24 CZERWCA 2012: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA.

1. W sanktuarium Maryjnym w Przyłękowie odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 18.00 czuwanie modlitewne.

2. W kościele Chrystusa Króla w Żywcu Sporyszu odprawione zostanie w poniedziałek, o godz. 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Królowej Pokoju.

3. W czwartek, 28 czerwca, w liturgii wspominamy św. Ireneusza, apostoła Galii i biskupa Lyonu z II wieku.

4. W piątek, 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W piątek kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę świętą o godz. 8.00. Będziemy wspólnie dziękować Bogu za otrzymane łaski, a rodzicom, nauczycielom i wychowawcom za ich poświęcenie i całoroczny trud.

5. W sobotę, 30 czerwca, o godz. 18.00 zakończenie nabożeństw czerwcowych.

6. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza święta w kaplicy na naszym cmentarzu.

7. Na trasach naszych wakacyjnych wędrówek pamiętajmy o spotkaniu z Chrystusem w niedzielnej Eucharystii. Dzieciom i młodzieży, nauczycielom i wychowawcom oraz wszystkim udającym się na letni wypoczynek życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Aniołów Stróżów.

8. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny. Zapisy w zakrystii.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszek przeznaczone na wakacyjne duszpasterstwo Dzieci Maryi i Oazy Młodzieży oraz Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii.

Parafia pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych w Przyłękowie

Uroczystość odpustowa ku czci MB Wspomożenia Wiernych
18 maja 2012


W czwartek, 24 maja uroczystość MB Wspomożenia Wiernych, patronki naszego Salezjańskiego Zgromadzenia i naszej parafii. Zapraszamy na Maryjne Czuwanie, które poprowadzi dyrektor wydziału katechetyczneog diecezji Bielsko-Żywieckiej, ks. dr Marek Studenski. Uroczystość rozpoczniemy nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00 podczas, którego zostaną odczytane prośby i podziękowania, a następnie koncelebrowana Msza św.

W tym dniu cały katolicki świat łączy się w modlitwie z Kościołem w Chinach.

Całość czuwania będzie transmitowana przez radio „Anioł Beskidów”.W przyszłą niedzielę 27 maja br.

w naszej parafii

uroczystość odpustowa

ku czci MB Wspomożenia Wiernych.Uwaga!

Zmiana godzin celebrowania Mszy św.

godz. 8.00, 10.00,

godz. 11.30, suma odpustowa koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Stanisława Lubaszki, notariusza diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Natomiast w kaplicy w Świnnej o godz. 16.00 wraz z nabożeństwem majowym.

Ruch samochodowy na drodze do Sanktuarium będzie kierowany przez OSP –Przyłęków.
Prosimy o podporządkowanie się służbom porządkowym.

Parafia pw. Św. Pawła od Krzyża w Wiśle

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Kościół: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Pawła od Krzyża w Wiśle
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA
Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

24 czerwca 2012


1. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w kościele o 900, 1030 i 1800.

W Malince w Willi AMERYKA o 900.

W zamku - Rezydencji Prezydenta o 1200.

W tygodniu w kościele na Nowej Osadzie msze święte odprawiane są o 900 i 1800.

Okazja do spowiedzi przed Mszą św. i na każde żądanie.2. Liturgiczne obchody tygodnia:

* w czwartek, 28 czerwca - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

* w piątek, 29 czerwca - uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka przeznaczona jest na Świętopietrze. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również ostatni dzień roku szkolno-katechetycznego i z tej racji serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na Mszę św. o godz. 1800 sprawowaną w ich intencji. Po Mszy św. w salce pod kościołem odbędzie się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie dla młodzieży naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.3. W sobotę, 30 czerwca , kończymy nabożeństwa ku czci Najświętszego serca Pana Jezusa.4. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.5. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXI Pieszej Pielgrzymce Cieszyńskiej na Jasną Górę 2012. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.6. Planujemy wymianę ogrzewania w naszym kościele. Inwestycję tę polecamy modlitwie i ofiarności naszych parafian i tych wszystkich, którzy modlą się w tej świątyni. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone już ofiary na ten cel.7. W najbliższym tygodniu mamy godziny bez zamówionych intencji mszalnych. Informujemy, że przyjmujemy i odprawiamy Msze gregoriańskie - okazja do zamówienia.

Parafia rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Wisła

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia rzymskokatolicka Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny Wisła

Ogłoszenia duszpasterskie

10 czerwiec 2012

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.1. Porządek Mszy św. w niedzielę jest następujący:
o godz. 7,30 8,45 10,00 11,30 17,00

2. Dziś nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30.

3. Msze św. w tygodniu:
w poniedziałek wtorek i środę o godz. 7,00 i 17,00,
w czwartek, piątek i w sobotę 10,00 i 17,00

4. Okazja do spowiedzi św. w tygodniu kwadrans przed każdą Mszą św.

5. W poniedziałek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź młodzieży, która przystąpi
do sakramentu bierzmowania oraz ich świadków i rodziców.

6. We wtorek o godz. 17.00 w kościele w Ustroniu Hermanicach Ks. Biskup Piotr Greger
udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Zbiórka młodzieży ze świadkami o godz. 16.00.

7. Obchody liturgiczne tygodnia;
• w poniedziałek 11.06 – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
• w środę 13.06 - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.
• w czwartek 14.06 – wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika.
• w piątek 15.06 - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji
uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
• w sobotę 16.06 - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 chrzty i roczki. Dzieci zgłaszamy w
tym tygodniu w kancelarii parafialnej. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz.16.00

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

10. Za złożone ofiary składamy "Bóg zapłać". W przyszłą niedzielę kolekta przezna-czona będzie na potrzeby naszej parafii.

Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Znalezienia Krzyża Świętego w Wiśle-Głębcach

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. LITURGIA W KOŚCIOŁACH NA TERENIE NASZEJ PARAFII:W

KOŚCIELE PARAFIALNYM TUTAJ, W WIŚLE GŁĘBCACH:
Msze św. niedzielne są sprawowane: w sobotę o godz. 19.00 i w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 19.00 wieczorem.
Msze św. w tygodniu, codziennie o godz. 19.00, jedynie w środę Msza św. o 7.00 rano.
W KOŚCIELE REKTORALNYM, U KS. SALEZJANÓW, NA WIERCHACH:
Msze św. niedzielne są sprawowane o godz. 9.00 i 10.30;
Zaś Msze św. w tygodniu są tam codziennie o godz. 19.00.
2. OBCHODY LITURGICZNE TEGO TYGODNIA:
we wtorek, 26 czerwca - wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera;
w środę, 27 czerwca - wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, b-pa i D-ra K-ła;
w czwartek, 28 czerwca - wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
w piątek, 29 czerwca – przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele, będą sprawowane o godz. 8.00 i 19.00. Mimo, że jest to normalny dzień pracy, zachowajmy świąteczny charakter tego dnia i powstrzymajmy się od niekoniecznych prac. Składka zebrana w czasie Mszy św. przeznaczona będzie jako Święto­pietrze, nasz dar na Stolicę Apostolską w Rzymie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. OSTATNIE NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE, w których w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, są sprawowane: codziennie o godz. 18.15, jedynie w środę o godz. 7.45 rano. Serdecznie zapraszam.
4. W NAJBLIŻSZYM CZASIE SĄ WOLNE INTENCJE MSZALNE. Zainteresowa­nych zapraszam po Mszy św. do zakrystii.
5. ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO I KATECHETYCZNEGO. Młodzież szkół średnich i wszystkich klas gimnazjum, bardzo serdecznie zapraszam na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny, w najbliższy czwartek, 28 czerwca o godz. 19.00. Od godz. 18.40, będzie okazja do spowiedzi św. dla tej młodzieży i ich rodziców, tak by wakacje mogli rozpocząć w pełnej jedności z Bogiem. Natomiast wszystkie dzieci przedszkolne i ze szkoły podstawowej, łącznie z uczniami z klasy VI-tej, serdecznie zapraszam na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny, w piątek, 29 czerwca o godz. 8.00 rano. Od godz. 7.30, będzie okazja do spowiedzi św. dla nich. Bardzo proszę rodziców, by posłali swoje pociechy w tym dniu do kościoła.
6. REKOLEKCJE OAZOWE. OD SOBOTY 30 CZERWCA, W NASZEJ PARAFII, BĘDZIEMY GOŚCIĆ MŁODZIEŻ Z DIECEZJI GLIWICKIEJ, która tutaj będzie przeżywać swoje rekolekcje Oazę Nowej Drogi. Przyjmijmy tych młodych ludzi z otwartym sercem. Życzymy im udanego pobytu wśród nas i owocnych rekole­kcji. W związku z tym, będzie codziennie dodatkowa Msza św. przygotowana ze szczególnym udziałem tej młodzieży. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.
7. XXI PIESZA PIELGRZYMKA CIESZYN – JASNA GÓRA odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia br.. Zapisy do końca czerwca w parafiach, a później w parafii św. Jerzego w Cieszynie. Szczegóły na okolicznościowym plakacie wy­wieszonym w gablotce i dolnym korytarzu kościoła. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału, w tego typu rekolekcjach w drodze. Zapisy przyjmuję po każdej Mszy św. w zakrystii.
8. NAJNOWSZA, PRASA KATOLICKA jest wyłożona na balustradzie wzdłuż kościoła. W „GOŚCIU NIEDZIELNYM” dzisiaj specjalny dodatek: płytka CD z nowymi piosenkami „Deus Meus”, jednego z najlepszych polskich zespołów grających muzykę chrześcijańską oraz ciekawy artykuł pokazujący na jakim etapie są kościelno-rządowe rozmowy o Funduszu Kościelnym? Nasza parafial­­­­­­na gazetka „DROGA KRZYŻA” wraz z dodatkiem dla dzieci jest do nabycia na po­czątku obu balustrad. Tam też są wyłożone pocztówki z naszym kościołem, które można nabywać w ramach samoobsługi. Zapraszam, skorzystajcie.
9. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ W TEJ EUCHARYSTII I WSPÓLNEJ MOD­LITWIE. Dziękuję za dar materialny ofiarowany dzisiaj na potrzeby naszej parafii. BÓG ZAPŁAĆ! W przyszłą niedzielę, kolekta przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Krakowie. Dziękuję serdecznie chórowi za uświetnienie tej Eucharystii.

Rozesłanie:
Najdłuższy dzień roku i pełnia lata niech skierują naszą myśl i wdzięczność do Boga. Idziemy pełni ufności, że w ręku Boga są nasze losy i On nas prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie. Na tę drogę przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

PARAFIA p.w. N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI KLASZTOR OJCÓW DOMINIKANÓW w Ustroniu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
PARAFIA p.w. N.M.P. KRÓLOWEJ POLSKI
KLASZTOR OJCÓW DOMINIKANÓW
ul. Dominikańska 14
43-450 Ustroń-Hermanice

Tydzień: 24.06 - 1.07.2012 r.

█ Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe o 17.30. We wtorek nabożeństwo Apostolstwa Dobrej Śmierci o 17.00, a później modlimy się za małżonków oczekujących potomstwa za wstawiennictwem św. Ojca Dominika, w środę nabożeństwo ku czci św. Jacka.

█ Jutro dzień modlitwy za zmarłych z naszego Zakonu i poleconych modlitwie klasztoru - o 17.30 nabożeństwo, a o 18.00 msza św.

█ Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek od 20.00 do 21.00 w czwartek od 8.30 do 9.00 i od 17.00 do 17.30 w sobotę od 17.00.

█ Krąg biblijny w środę po nieszporach.

█ Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 15.00.

█ Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w piątek, w tej racji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

█ Także w piątek zakończenie roku szkolnego - dzieci zapraszamy na mszę dziękczynną o 18.00, a młodzież na 19.00. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego od godziny 17.30.

█ Spotkania dla ministrantów w sobotę o 9.00.

█ Msza św. i spotkanie dla seniorów naszej parafii w sobotę o 10.00.

█ Kancelaria w tym tygodniu czynna w zwykłych godzinach.

█ Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

█ We wtorek 26 czerwca odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy. Zapisy były w szkole, ale jeśli ktoś spoza grona dzieci i rodziców chciałby dołączyć, może zgłosić się u o. Wojciecha w dniu dzisiejszym i w miarę wolnych miejsc będzie mógł pojechać na pielgrzymkę. Wyjazd spod naszego kościoła we wtorek 26 czerwca o godzinie 7.10, w planie pielgrzymki msza św. na Jasnej Górze, zwiedzanie jasnej Góry i nawiedzenie sanktuarium w Leśniowie pod Częstochową. Powrót około godziny 18.00.

█ Dziękujemy za wsparcie Fundacji św. Antoniego w Ustroniu. Zebrana kwota wynosiła 2795 zł.

█ Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego na świetlicy dnia 24 czerwca. Zakończenie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00, następnie dzieci wystąpią z przedstawieniem oraz odbędą się konkurencje rodzinne.

█ Zebranie dla pań chętnych do przygotowywaniu posiłków w czasie półkolonii odbędzie się 27 czerwca o godz. 19.00

█ Zebranie dla rodziców dzieci zapisanych na Półkolonie oraz dla dzieci zapisanych na listę rezerwową odbędzie się 28 oraz 29 czerwca o godz. 19.00 (termin do wyboru). Obecność obowiązkowa. Nieobecność rodzica spowoduje skreślenie dziecka z listy.

█ Świetlica od 25 do 30 czerwca jest nieczynna. Rozpocznie swą działalność wraz z rozpoczęciem półkolonii czyli od 2 lipca.

█ Stowarzyszenie przeprowadzi zbiórkę na pokrycie kosztów tegorocznej półkolonii w dniach 1 i 15 lipca. Dziękujemy za ofiary, które zostaną złożone i polecamy się także pamięci modlitewnej w przygotowaniach do półkolonii i podczas jej trwania.

Parafia św. Klemensa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Klemensa
ul. Daszyńskiego 15
43-450 Ustroń

W dzisiejszej liturgii słowa słyszymy Bożą obietnicę. Pan ustami
proroka Ezechiela opowiada o gałązce, którą posadzi na górze i uczyni
wspaniałym owocującym cedrem. Z psalmistą natomiast zaśpiewamy:
„Zasadzeni w domu Pańskim rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga.
Nawet i w starości wydadzą owoc, zawsze pełni życiodajnych soków”.
Trzymajmy Pana Boga za słowo. Boży Ogrodnik pragnie zapewnić nam
wszystko, czego potrzebujemy, jeśli tylko jesteśmy gotowi całym sercem
zdać się na Niego.
Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe dziś i codziennie o 17.30.
W dniu dzisiejszym kazania głosi ksiądz Grzegorz Pasternak z Wisły, który
niedawno otrzymał święcenia kapłańskie a w naszym kościele został przed
laty ochrzczony. Udzielać będzie też błogosławieństwa prymicyjnego po
każdej mszy św.
Dzisiaj na mszy św. o 12.00 dwóch chłopców przystąpi do Wczesnej
Komunii św. Polecamy ich modlitwom całej Parafii.
Za dziś składane ofiary na zapłacenie długów związanych z wykonaniem
kaplicy wieczystej adoracji gorące „Bóg zapłać. Osobne podziękowanie
tym wszystkim ofiarodawcom, którzy w jakikolwiek sposób wspierają
wszelkie prace czynione w naszym kościele.
W czwartek wspominamy św. Alojzego Gonzagę
W sobotę, 23 czerwca pielgrzymka dzieci z kółek różańcowych na Jasną
Górę – szczegóły na plakatach, w gazetce oraz naszej stronie
internetowej.
8 lipca pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd o 6.00.
Zapisy w zakrystii.
Rok szkolny zakończymy na mszy św. o 10.30 w przyszłą niedzielę 24 czerwca.
Zapraszamy na tę mszę św. wszystkich uczniów szkół podstawowych
i gimnazjalnych oraz ich rodziców i nauczycieli.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Nasz tygodnik „Po górach,
dolinach…”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i inne tytuły.

Św. Brata Alberta USTROŃ

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Św. Brata Alberta USTROŃ;

ODPUST PARAFIALNY

KU CZCI ŚW. BRATA ALBERTA CHMIELOWSKIEGO

(17 - 24.VI.2012 r.)

Dzisiaj w naszej Wspólnocie Parafialnej obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ku czci św. BRATA ALBERTA. Dziękujemy patronowi naszej Parafii - świętemu Bratu Albertowi - za wszelkie wyproszone u Boga dla nas łaski i prosimy o dalsze. SUMA ODPUSTOWA za wszystkich Parafian i Gości zostanie odprawiona o godz. 10.30. Słowo Boże głosi dziś do nas ks. Krzysztof Grabowski, Salezjanin z Wisły.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe do NSPJ – w tygodniu o godz. 16.00, w niedziele o godz. 15.30. Dzisiaj popołudniowe nabożeństwo odpustowe o godz. 1530.

W nadchodzącym tygodniu świętować będziemy obchody liturgiczne:w czwartek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

w sobotę, 23 czerwca – z racji przypadającego 23 dnia miesiąca, gromadzimy się na nabożeństwie modlitewnym do św. Ojca Pio o godz. 16.00. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętego.W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na Świętopietrze, zaś przed kościołem zbierana będzie kwesta charytatywna na cele dobroczynne, na dożywianie w szkołach dzieci z biednych rodzin.

W przyszłą niedzielę liturgię Mszy św. o godz. 10.30 ubogaci Katolicki Chór Kościelny „LUTNIA” z Cieszyna.Zapraszam do sakramentów świętych: pokuty i Eucharystii i trwania w łasce uświęcającej.

Okazja do spowiedzi – w tygodniu przed Mszą św.

Sprawy kancelaryjne, zamawianie intencji mszalnych po Mszy św. w zakrystii.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Życzę Wam wszystkim: Parafianom i Gościom;

miłej niedzieli, pokoju i obfitości Bożych łask.Niech nam Bóg błogosławi !

Parafia św. Marcina w Pisarzowicach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Marcina w Pisarzowicach

17.06.2012 - 11 Niedziela Zwykła

W Ewangelii Chrystus wezwał nas, byśmy troszczyli się do rozwoju Królestwa Bożego, każdy z nas jest posłany do głoszenia nauki Jezusowej. Dzisiejszy Patron, św. Brat Albert jest przykładem autentycznego naśladowania Chrystusa w bezgranicznej służbie bliźnim - "był dobry jak chleb".

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet bł. Jana Pawła II w Krakowie.
Bóg zapłać za ofiarę z ołtarzy Bożego Ciała:
I. Ołtarz 400 zł.
II. Ołtarz 1233zł.
III. Ołtarz
IV. Ołtarz 165 zł.
Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup kwiatów do kościoła.

Sprzątanie kościoła:
Harszówki D: ul. Piękna, Spacerowa, Krzeminiowe Pola

Parafia Niepokalanego Serca NMP Kaniów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Niepokalanego Serca NMP

43-512 Kaniów
ul. Stefana Kóski 2

XI Niedziela Zwykła (17.06.2012)

1.Przeżywamy dziś zewnętrzną Uroczystość ku czci naszej Patronki Najświętszej Maryi Panny

w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ksiądz Infułat Władysław Fidelus- proboszcz katedry w Żywcu. Zaproszenie do koncelebry przyjął też ksiądz kanonik Józef Jasek. Obu Gościom w imieniu Parafii serdecznie dziękuję za obecność i dar modlitwy.

2.Pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim wspólnotom religijnym działającym w naszej Parafii

i Pani Katechetce za przygotowanie i poprowadzenie adoracji Najświętszego Sakramentu w miniony wtorek, w ramach modlitewnego dziękczynienia za 20-lecie istnienia naszej Diecezji i w związku

z rocznicą konsekracji naszej świątyni. Mimo, że był to dzień roboczy, cały czas na adoracji było

od kilku do kilkudziesięciu osób. Również dziękuję tym, którzy uczestniczyli w nabożeństwach

w Oktawie Bożego Ciała, zarówno dorosłym jak i dzieciom.

3.Kalendarz liturgiczny:

a) w czwartek(21.06.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika

b) w piątek(22.06.) – wspomnienie Świętych męczenników Jana Fishera – biskupa

i Tomasza More`a.

4.W ubiegłym tygodniu na remont ołtarza zebraliśmy 8120 złotych. Wszystkim Darczyńcom II raty ofiar, składam serdeczne Bóg zapłać a ich lista jest umieszczona w gablotce.

5.Zapraszam Radę Parafialną na krótkie spotkanie w sobotę(23.06.) po wieczornej Mszy św.

6.W dniach od 16 do 21 lipca odbędzie się organizowana w naszej Parafii półkolonia dla dzieci

i młodzieży. Całkowity koszt to 7.000 złotych. Gmina dofinansowała kwotą 2.000 złotych. Środki własne to kwota 1.500 złotych. Drugą połowę pragniemy pozyskać od sponsorów oraz ze zbiórki do puszek, która będzie w przyszłą niedzielę(24.06.) po każdej Mszy św.

7.Pragnę też podziękować za różnorakie pracę w minionym tygodniu.

8.Za wczorajsze sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę na remont ołtarza dziękujemy Parafianom z rejonu reszta Ochmanowca do sklepu, a na sobotę prosimy Parafian z rejonu Domy od sklepu po piekło, natomiast w kolejną sobotę z ulic Krzywolaków i Myśliwska.

9.Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych zaprasza na pielgrzymkę do Kałkowa – szczegóły na plakacie.

10.Centrum Kultury i Sportu w Bestwinie zaprasza na Święto Gminy-szczegóły na plakacie.

Parfi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny BESTWINA

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parfi Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bestwinie
ul. Plebańska 4
43-512 Bestwina

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 czerwca 2012r

1. Umiejętność czekania razem z Panem aż do czasu żniwa to, jak usłyszeliśmy dzisiaj, wyraz chrześcijańskiej cierpliwości. Jest to postawa trudna, ale taka jest natura królestwa Bożego, które wzrasta niewidocznie i dojrzewa powoli. Zaufajmy Bogu, bo On wie, co czyni.

2. Spotkanie dla dzieci i młodzieży wyjeżdżających w sierpniu na kolonię w Bieszczady z ks. Romanem oraz ich rodziców odbędzie się w dzisiaj po Mszy popołudniowej o 16.00 w kościele.

3. Trwa czerwiec - miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie dzisiaj o godz. 15:00; w tygodniu o godz. 18:00. . Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

4. W sobotę po mszy porannej odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja.

5. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.

6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 8 lipca tj. niedziela. Zapisy w zakrystii u p. Kościelnego do końca czerwca. Potrzebny pesel i dokładny adres. Koszt 35 zł.

7. Zachęcamy wszystkich, a zwłaszcza tworzących Róże Różańcowe, że w każdą sobotę o godz. 6:10 odmawiamy wspólnie różaniec, a codziennie 10 min przed mszą poranną odmawiamy dziesiątek różańca w int. naszej Ojczyzny.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i jego obejścia mieszkańcom rej.: za lasem od pp. Sewerów do pp. Ochmanów. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na nasz kościół. Msza za zmarłych z tego rejonu będzie odprawiona sierpnia o godz. 18:00. W przyszłym tygodniu oprosimy mieszkańców rej: Od Muzeum do pp. Jakończów.

PARAFIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZEJ ZABORZE

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

PARAFIA RZYMSKO - KATOLICKA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY MATKI SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZEJ


UL. CZEREŚNIOWA 17
ZABORZE
43 - 520 CHYBIE

OGŁOSZENIA
DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.06.2012

Przeżywamy dziś 11. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. W pokorze przychodzimy dziś do Chrystusa i wiemy dobrze, że nie jesteśmy godni stanąć przed Nim, bo obarczają nas liczne grzechy. Chrystus jednak przynosi nam przebaczenie i On sam uzdalnia nas do przyjęcia miłosierdzia. Niech więc naszą postawą na Eucharystii będzie pokora i dziękczynienie za wielki dar miłosierdzia Bożego.

W poniedziałek od 17.00 Godzina Różańcowa. Do wspólnej modlitwy zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej. Po Mszy św. spotkanie Apostolatu Maryjnego.

W środę po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

W piątek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam wszystkich parafian do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę kolekta na budowę kościoła MB Szkaplerznej w Zbytkowie.

Dzień skupienia dla narzeczonych dekanatu strumieńskiego odbędzie się w niedzielę 24 czerwca w kościele św. Marcina w Ochabach. Początek o godz. 14.00. W ramach dnia skupienia zostanie dla narzeczonych odprawiona Msza św.

Dziękuję za złożone dziś ofiary i za wszelką pomoc. Wszelkie dobro niech Bóg wynagrodzi. W tym tygodniu o sprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Czereśniowej.

Parafia Św.Barbary w Strumieniu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św.Barbary w Strumieniu

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
24 VI 2012
UROCZYSTOŚĆ
NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Przeżywamy XII Niedzielę Zwykłą. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.
Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Czerwcowych do NSPJ po Mszach wieczornych.

2. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego; Msza św. dla uczniów Szkoły Podstawowej i Technikum w piątek o godz. 8.00, dla uczniów klas VI – w czwartek o godz. 16.30 a dla Gimnazjalistów w piątek o godz. 9.00.
Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek - kl. 2-4 o godz. 15.30; kl. 5-6 o godz. 16.00; a gimnazjum o 17.00.
Zapraszamy uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne.

3. Dzień skupienia dla narzeczonych dekanatu strumieńskiego odbędzie się w dzisiejszą niedzielę. Początek o godz. 14.00 w kościele św. Marcina w Ochabach. W ramach dnia skupienia zostanie dla narzeczonych odprawiona Msza św.

4. W dniu 26 we wtorek o godz. 19.00 w salkach katechetycznych będzie możliwość zobaczenia i zamówienia zdjęć z fotoreportażu komunijnego. Zapraszamy

5. Biuro Radia Maryja organizuje Pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 8 lipca. Wyjazd o godz. 6.00 z Rynku. Koszt 30 zł
Trasa: Strumień – Chybie – Zabłocie – Wisła Mała – Łąka – Częstochowa. Zapisy w zakrystii lub u Pani Jolanty Puchałki

6. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza do udziału w Akcji Krwiodawstwa w Strumieniu przy INTERMARCHE w dniu 14 lipca od godz. 9.00 do 14.00

7. Wyjazd do ŁAZ z ks. Pawłem w piątek 29 czerwca – zbiórka na rynku o godz. 20.30. Dziękujemy Wszystkim Parafianom za pomoc w zorganizowaniu tego wyjazdu.

8. Rozpoczynamy zapisy na Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Pielgrzymka trwa od 6 do 11 sierpnia, koszty to 50 zł. Dzieci i młodzież ucząca się – 35 zł. Naszą grupę poprowadzi ks. Stanisław. Zapisy w zakrystii.

9. Wszystkim, którzy czynnie włączają się w życie Parafii, wspierają ją swoją modlitwą, pracą i ofiarami, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ogłoszenia społeczne:
Urząd Miasta ogłasza zbiórkę zużytych opon w Strumieniu 26 czerwca – plac przed budynkiem klubu sportowego przy ul. Brodeckiego; w Zbytkowie również 26 czerwca na placu przy Strażnicy OSP. Zużyte opony należy dostarczyć do godz. 15.00

Parafia Św. Jozafata Kuncewicza w Marklowicach Górnych

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Św. Jozafata Kuncewicza w Marklowicach Górnych

OGŁOSZENIA
PARAFIALNE
17.06.2012r.


Dziś 11 niedziela zwykła. Gromadząc się na Eucharystii, uczestniczymy w godzinie największej modlitwy w Duchu Świętym, bez której nie można być wyznawcą i czcicielem Boga. Ta modlitwa pozwala poznać i doświadczyć Jego obecność pośród nas. Poprzez uczestnictwo w liturgii uczymy się trwania na modlitwie, by wraz z ofiarą Chrystusa oddawać Bogu w darze swoje życie i budować Królestwo Niebieskie wśród nas.
LITURGICZNE OBCHODY
1. W czwartek, 21 czerwca – wspomnienie Alojzego Gonzagi, zakonnika.
2. W niedzielę, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Od tego tygodnia powracamy do zwykłego porządku odprawiania nabożeństw w naszym kościele z porannymi Mszami św. o godz. 7.00: we wtorek, czwartek i sobotę.
2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.


OGŁOSZENIA GOSPODARCZE
Serdeczne pragnę podziękować tym Paniom i Panom, którzy w tym tygodniu pracowali przy parafii i swoją inicjatywą wspomagali te prace. Nasze plany z ubiegłego tygodnia udało się, zrealizować.(zainstalowano zewnętrzne nagłośnienie wokół kościoła i posuwają się na przód prace przy remontach probostwa) Bóg Wam Zapłać ! Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom, życzę błogosławionego nowego tygodnia. Szczęść Boże!

Parafia Chrystusa Króla w Chybiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Chrystusa Króla w Chybiu

Ogłoszenia duszpasterskie 17 - 24.06.20121. Dziś przypada 11 niedziela zwykła.

2. Dzisiaj nasza parafia tradycyjnie oddaje cześć św. Antoniemu Padewskiemu.

Zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 16.00 przy kaplicy św. Antoniego na Rykalcu.

Nie będzie dzisiaj w kościele nabożeństwa i wieczornej Mszy św. o godz. 17.00. Dzisiaj po Mszach św. przy drzwiach kościoła członkowie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta będą zbierać ofiary na rzecz kuchni dla ubogich i bezdomnych, oraz na pomoc dla ludzi samotnych i rodzin wielodzietnych.

3. W czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 16.30 zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie klasy IV, V i VI.

4. W czwartek o godz. 19.00 ostatnie spotkanie młodzieży szkół średnich w ramach studium przedmałżeńskiego. Młodzież otrzyma dyplom ukończenia, który prosimy przedstawić przy spisywaniu protokołu przedślubnego.

5. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na spotkanie Apostolatu Maryjnego.

6. W przyszłą niedzielę księża zbiorą kolektę na zakup opału na zimę. Można też składać ofiary na Radio Maryja.

7. Dzień skupienia dla narzeczonych będzie w przyszłą niedzielę 24 czerwca o godz. 14.00 w kościele św. Marcina w Ochabach.

Parafia Matki Bożej Różańcowej Skoczów

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka
ul. Harcerska 12, 43-430 Skoczów,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


17 - 24. 06. 2012 roku

JEDENASTY TYDZIEŃ ZWYKŁY1. Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego, które rozpocznie się o godz. 16.00.

2. W poniedziałek (18. 06) odbędzie się ważne wydarzenie religijne, na mszy o godz. 17.00 ks. biskup Piotr Greger udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i Znalezienia krzyża św. Zapraszam na tę uroczystość rodziny młodzieży i znajomych. Proszę o modlitwę za młodzież, aby umiała wykorzystać hojne dary Ducha Świętego.

3. W czwartek (21. 06) wspominamy św. Alojzego Gonzagę, człowieka, który nie skorzystał z możliwości kariery w życiu społecznym, ale swoje życie poświęcił Bogu, czego również wyrazem była służba nieuleczalnie chorym.

4. Spotkanie modlitewne Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się dnia 20. 06 (środa) po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy członków A.D.Ś. oraz zainteresowane.

5. Bardzo dziękuję osobom z Górny Bór 5 (od numeru 1 do 37) za posprzątanie kościoła i zebranie pieniędzy na kwiaty. W przyszłą sobotę zaś zapraszam do sprzątania kościoła mieszkańców z Górny Bór 5 (od numeru 38 do 75). O godzinie sprzątania proszę poinformować albo pana kościelnego, albo kogoś na probostwie.

6. Od 23 - 28 lipca nasza parafia pragnie zorganizować „Wakacje z Bogiem”. Będzie to wyjazd dla dzieci i młodzieży do Poronina koło Zakopanego. Więcej informacji na plakacie w gablotce przed kościołem i u ks. Marcina

7. Jest do nabycia Gość Niedzielny, w którym możemy przeczytać:
„Mauzoleum pod ochroną”. Dlaczego gadżety z sierpem i młotem czy podobiznami Lenina traktuje się z większym pobłażaniem niż symbole faszystowskie?
„Jesteśmy nadal potrzebni”. Rozmowa z Markiem Jurkiem o sensie istnienia chrześcijańskiej formacji politycznej.
„Patrz i pamiętaj”. Jan Karski bezskutecznie próbował zatrzymać Zagładę. Świat przypomniał sobie o nim niedawno, Polacy też.
„Islam pro life?” Czy Turcja, największy kraj muzułmański, wyznaczy nowy trend w ochronie życia dla całego świata islamu?

Parafia Św. Jakuba Apostoła w Simoradzu koło Skoczowa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: kościół Św. Jakuba Apostoła w Simoradzu koło Skoczowa
Simoradz 201, 43-426 Dębowiec

25.06.2012 /Poniedziałek/
Kościół od godziny 8.00 do 19.00 będzie udostępniony turystom, pielgrzymom, wiernym - pragnącym uczcić Św. Jakuba Ap., oraz poznać i odkryć skarby naszego kościoła: wystrój, freski, zabytkowe obrazy, ołtarze, płyty nagrobne Skoczowskich, epitafium herbowe, zacheuszki... (oczywiście kościół jest obiektem żywym, - dlatego odwiedzających prosimy o odpowiedni strój oraz powagę należną miejscu.)

17.00-18.00- Czuwanie Jakubowe zakończone Dostojnym Błogosławieństwem Świętego Jakuba Apostoła opiekuna pielgrzymów i turystów.
18.00-19.00 - Uroczysta Msza Święta z kazaniem.

Parafia pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia
pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu
Ul. Bielska 148
Pogórze
43-430 Skoczów

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 17 CZERWCA 2012 R.

1. Dziś w Irlandii kończy się 50. Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny. To wydarzenie „jest czasem, w którym Kościół nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie, może odnieść korzyść z ponownego wsłuchania się w to, co Duch Święty powiedział i co ma mu do powiedzenia przez Sobór Watykański II”, który rozpoczął się dokładnie 50 lat temu. „Irlandia, która stała się dla wielu naszych rodaków miejscem pracy, a nawet życia, woła wszystkich nas ku Eucharystii, ku uwrażliwieniu się na Eucharystię”. Potrzeba w nas wszystkich ponownego otwarcia na tajemnicę Bożej Obecności pod postaciami chleba i wina. Dajmy temu wyraz poprzez nawiedzanie kościoła w ciągu dnia, znajdowanie czasu na Mszę św. także w tygodniu czy na chwilę adoracji.
2. Dziękujemy dzieciom i dorosłym, którzy uczestniczyli w nabożeństwie oraz Mszy św. podczas Oktawy Bożego Ciała.
3. Jeszcze w poniedziałek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Ostatnie przed wakacjami poranne Msze św. o godz. 7.00 będą odprawiane w dwa kolejne wtorki i w przyszły poniedziałek.
4. W środę o godz. 17.00 zbiórka wszystkich ministrantów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. O godz. 18.00 Msza św. szkolna.
5. W czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
6. W najbliższą sobotę, 23 czerwca, od godz. 14.00 do 16.00 zapraszamy na ostatnie przed wakacjami zajęcia w Świetlicy Anioła Stróża.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
8. W imieniu grupy teatralnej „Memento” z parafii w Bielsku-Białej Komorowicach, której patronuje św. Jan Chrzciciel, zapraszamy na spektakl pt. „Gość Oczekiwany”. Przedstawienie zostanie wystawione w naszej sali spotkań w przyszłą niedzielę, 24 czerwca, o godz. 18.00.
W biuletynie znajdziemy bilet-zaproszenie na to przedstawienie.
9. Bóg zapłać za złożony dzisiaj dar ołtarza. Rodzinom z dzielnicy Dębina I dziękujemy za ofiary na sprzątanie kościoła i na kwiaty. Przez najbliższe cztery tygodnie o ofiary na ten cel prosimy rodziny z dzielnicy Dębina II.
10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym m.in. wielki kompozytor Wojciech Kilar mówi o łasce wiary, o wielkiej miłości do żony oraz o wdzięczności Bogu za życie; syn opowiada o swojej świętej mamie, kanonizowanej w 2004 roku Joannie Beretcie-Molli oraz – dlaczego za wyprawami krzyżowymi ciągnie się czarna legenda? Z kolei w wakacyjnym już Małym Gościu Niedzielnym znajdziemy specjalny dodatek o Euro 2012, a w nim terminarz rozgrywek, ciekawostki o piłce nożnej i plakat reprezentacji Polski. Obie gazetki można nabyć pod chórem.
11. We wtorek, 26 czerwca, zaplanowano pielgrzymkę członków parafialnych grup Apostolstwa Dobrej Śmierci i Apostolatu Maryjnego oraz wszystkich chętnych do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej. W programie: Msza św. w Wadowicach i zwiedzanie kościoła św. Piotra Apostoła, modlitwa przed cudownym Obrazem Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej, dla chętnych spacer Dróżkami. Koszt: ok. 20 zł. Wszystkich chętnych prosimy o niezwłoczne zapisanie się na listę w zakrystii.

Parafia pw. św. Małgorzaty Dębowiec

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Małgorzaty

43-426 Dębowiec, ul. Cieszyńska 27

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Dziś przypada 11 niedziela zwykla. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Jednym z jej przejawów jest nieustanne zainteresowanie wspólnotą Kościoła, by czuć się odpowiedzialnym za siebie oraz innych.
Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.2. Obchody liturgiczne tygodnia:
a) w czwartek, 21 czerwca - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

b) w przyszłą niedzielę, 24 czerwca - uroczystość Narodzenia św. Jana
Chrzciciela.

3. Kolekta przeznaczona jest dziś na nasz kościół, na opłaty, długi i remonty.
Wykonywany jest podjazd na wózki przy schodach kościoła.
W przyszłą niedzielę kolekta na KUL i Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.4. Diecezjalne Duszpasterstwo Środowisk Twórczych zaprasza dziennikarzy,
muzyków i wszystkich twórców na spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek
18 czerwca o godz. 18.00 w gmachu Kurii Diecezjalnej w Bielsku-B. Msza św.z
homilią i wykład ks. Prof. Andrzeja Witko z Uniwersytetu Papieskiego.JPII w
Krakowie nt.”Tajemnica Niepokalanego Poczęcia w sztuce”.


5. Można zgłosić się na patriotyczną pielgrzymkę do Kałkowa-Godowa w niedzielę
24 czerwca o godz. 7.00 z Bielska. O godz. 6.00 wyjazd zgłoszonych z parkingu
do Bielska. Organizator: Poseł Stanisław Pięta z Bielska B. Przyjazd po 19.00
Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii. Proponowana dla mężczyzn i małżeństw.

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej
ul. Ks. Rudolfa Juroszka 7
43-438 Brenna

Ogłoszenia duszpasterskie
/17.06.2012 r. - 23.06.2012 r./

Dziś 11 niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Ziarnko wiary wsiane niegdyś w nasze serca ma zrodzić wielkie drzewo świadectwa i przynieść dobry owoc w naszym życiu.

Witamy wszystkich Parafian i naszych Gości. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy. Intencje sprawowanej obecnie Mszy św. są następujące:1. Dzisiaj o godz. 16.15 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

2. Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszych kościołach:
- w poniedziałek o godz. 17.3o na Lachach;
- w piątek o godz. 16.oo w kościele parafialnym.
Podczas adoracji okazja do Sakramentu Pokuty.

3. W poniedziałek po Mszy św wieczornej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających do Władysławowa. Podczas spotkania dopełniamy wszystkich formalności, także finansowych.

4. Parafian należących do Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na wspólną modlitwę w środę o godz. 16.15.

5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
O godz. 16.3o Msza św. szkolna.

6. Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Parafian należących do III Zakonu Świętego Franciszka zapraszamy w czwartek o godz. 16.00 na spotkanie do domu katechetycznego i na Mszę św. o 16.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Na Mszę św. o godz. 7.15 zapraszamy wszystkie Parafianki i Parafian, którym patronuje św. Jan Chrzciciel. Na sumę odpustową o godz. 10.3o zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, wszystkich Parafian i Gości, Zespoły Regionalne, Orkiestrę i Strażaków.

8. Za tydzień będzie można nabyć miesięcznik parafialny.

9. Koło Radia Maryja organizuje 8 lipca pielgrzymkę do Częstochowy. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy Wam za wspólne uwielbienie Boga oraz za złożone dzisiaj ofiary.


Na ołtarzu Pana złożyliśmy dziękczynienie za otrzymane łaski oraz prośbę o dalsze. Niech Boże błogosławieństwo wspiera nasze dobre dzieła, które w tym tygodniu podejmiemy, by Boże królestwo nieustannie się rozwijało.

Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Michała Archanioła w Leśnej


Leśna 414
Plac Jana Pawła II
34-300 Żywiec

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwca 2012 r.1. Na nabożeństwa ku czci Bożego Serca zapraszamy codziennie na godz. 1800.

2. W przyszłą niedzielę kolejna akcja oddawania krwi pod hasłem „Podaruj kroplę miłości”. Apeluję o liczny udział ze względu na już występujące braki krwi w Bankach Krwi. Krew może oddać osoba zdrowa w wieku od 18 do 65 lat, mająca przy sobie dowód osobisty, będąca po lekkim nie tłustym posiłku. Akcja będzie trwała od 830 do 1300. W przedsionku można zabrać karty do wypełnienia.

3. Kalendarz liturgiczny:w czwartek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi


w przyszłą niedzielę – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

4. W przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca taca jest przeznaczona na sprzątania kościoła.

Parafia Świętej Katarzyny w Cięcinie

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Świętej Katarzyny w Cięcinie
ul. Kościuszki 66,

34-350 Węgierska Górka

X Niedziela Zwykła
poniedziałek, 11 czerwca 2012 14:15

Trwa Oktawa uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Codziennie w dni powszednie odprawiane są Msze wotywne o Najświętszej Eucharystii z modlitwą o urodzaje.
W kościele Przemienienia Pańskiego o godz. 8.00 i 18.00, a w kościele Św. Katarzyny o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na codzienne Msze, a już szczególnie na uroczyste zakończenie Oktawy, które nastąpi w czwartek po Mszy wieczornej. Po niej będzie także poświęcenie wianków.

W piątek – 15 czerwca – przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy św. jak w czasie Oktawy z zachowaniem Procesji Eucharystycznej. W naszej parafii prawie wszystkie rodziny poświęciły się Sercu Bożemu, jest więc okazja do odnowienia tego aktu.
Z racji uroczystości w ten piątek nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę – 16 czerwca – przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

W tym dniu, jak dobrze o tym wiedzą wszyscy parafianie, o godz. 17.00 powitamy uroczyście przybywa-jącego do nas z wizytą kanoniczną, ks. Biskupa Pomocniczego Piotra Gregera.
Na to odbywające się, co dobrych kilka lat powitanie, przybądźmy wszyscy. Niech będzie widoczna jedność i siła naszej parafii, jak i szacunek dla dostojnego Gościa, następcy apostołów.
Liczymy także na obecność delegacji i pocztów sztandarowych wszystkich instytucji i organizacji społecz-nych z terenu naszej parafii.
Rozprowadzony do rodzin program informuje szczegółowo o posłudze ks. Biskupa. Poszczególne grupy i osoby są tym samym na swoje spotkania serdecznie zaproszone przez ks. Biskupa i ks. proboszcza.
Posługa Ks. Biskupa potrwa do końca niedzieli – 17 czerwca, a pożegnanie będzie miało miejsce na Mszy wieczornej, na które również Parafian zapraszamy.

Do dobrego przeżycia religijnego tej posługi przygotowujemy się już dziś, jutro i we wtorek, uczestnicząc we Mszach św. i słuchając słowa Bożego, które kieruje do nas Ks. Rekolekcjonista. Do wszystkich w ponie-działek i wtorek na Mszach o godz. 6.30, 8.00 oraz 18.00 zaś do młodzieży o godz. 17.00.
Spowiedź dla wszystkich na Mszach codziennie i w środę od godz. 17.00, a dla Kandydatów do Bierzmowa-nia, dla ich rodziców, rodzeństwa i świadków w piątek od godz. 16.00!

W tym tygodniu Kościół wspomina w liturgii:
- w poniedziałek – 11 czerwca – św. Barnabę, apostoła;
- w środę – 13 czerwca – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dr kł.;
- w czwartek – 14 czerwca – bł. Michała Kozala, bp i m.;

Za dwa tygodnie przeżyjemy już V-te w naszej parafii Święto Rodziny, w tym samym co ostatnio miejscu.
Słowo Boże na Mszach św. skieruje do nas Ojciec Józef Mizera, kapucyn. Przed laty głosił u nas rekolekcje.
Po Mszach rozprowadzi swoją książkę (mniejszego formatu) przeznaczoną dla rodzin i młodzieży. Przy jej rozprowadzaniu zbierze ofiary na cele misyjne (minimum 15 zł).

W przyszłą niedzielę składka przewidziana jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu
pl. Św. Maksymiliana 2
32-602 Oświęcim

11 NIEDZIELA ZWYKŁA
17.06.2012 r.

l. Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Królestwo Boże jest w nas. Duch Święty zaszczepił je w naszych sercach w momencie chrztu świętego. Od tej chwili naszym zadaniem jest rzetelna troska o stały rozwój tego Królestwa na ziemi. Jednym z jej przejawów jest nieustanne zaintereso-wanie wspólnotą Kościoła, by czuć się odpowiedzialnym za siebie oraz innych.
Składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Dzisiaj w kaplicy Sióstr Karmelitanek w Oświęcimiu mają miejsce uroczystości z okazji 400-lecia pobytu Karmelitanek Bosych na ziemiach polskich. Główną mszę św. jubileuszową będzie celebrował Ksiądz Biskup Ordynariusz o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału.

Nasz rodak, salezjanin Paweł Centnar, przyjmie święcenia diakonatu w sobotę 23 czerwca o godz. 10:00 w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie. Pamiętajmy w modlitwie o Nim, aby doświadczył obfitości Bożych darów wchodząc na drogę posługi kapłańskiej w stopniu diakona.

2. Liturgiczne obchody tygodnia: a) w czwartek - wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
b) w przyszłą niedzielę - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Spotkanie członków Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się wyjątkowo w trzeci czwartek miesiąca, 21 czerwca, po mszy świętej wieczornej.
Spotkanie Zespołu Misyjnego rozpocznie się mszą św. w kaplicy MB Kalwaryjskiej w piątek o godz. 16:00.

4. Franciszkanie z parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach zapraszają wszystkich młodych ludzi, którzy pragną doświadczyć radości, modlitwy oraz wspólnoty na 25. Franciszkańskie Spotkanie Młodych w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla. Przewidziane są m.in. koncerty, nabożeństwa i msze św. oraz spotkania z ciekawymi ludźmi ze środowiska mediów, filmu i muzyki. Więcej informacji można znaleźć na plakatach oraz kontaktując się bezpośrednio z bratem Dariuszem. Zapisy w parafii w Harmężach lub drogą elektroniczną u br. Dariusza.

5. Ks. Piotr Pytlowany, rektor międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Karagandzie będzie gościł w naszej parafii w przyszłą niedziele. Diecezja w Karagandzie, zbudowana na heroicznej posłudze wielu księży, sióstr zakonnych i świeckich, boryka się obecnie z wielkim niedostatkiem kapłanów. Aktualnie kilka parafii nie ma stałego duszpasterza. Bez stałej opieki kapłana prowadzone są budowy trzech nowych świątyń. Chciejmy wesprzeć wspólnotę wierzących tamtejszego Kościoła nie tylko modlitwą ale również materialnie. Ofiary będą zbierane przy wyjściu z Kościoła.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane w dni powszednie o 18:00 a w niedzielę o 18:30, a w piątek na Godzinę Miłosierdzia o 15:00.

7. W czwartek 21 czerwca o godz. 18:30 odbędzie sie spotkanie rodziców, dzieci i młodzieży udających sie z naszej Parafii na letnie rekolekcje w Drzonowie.

Parafia pw. Niepokalanego Serca N.M.P w Polance Wielkiej

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia pw. Niepokalanego Serca N.M.P w Polance Wielkiej

Ogłoszenia duszpasterskie
17.06.2012 - Odpust Parafialny - Niepokalanego Serca NMP

1. W dzisiejszą niedzielę: Odpust Parafialny – Niepokalane Serce NMP.
•  O godz. 11.00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. Infułat Stanisław Dadak, Kanclerz Kurii naszej diecezji.  W tym dniu przy spełnieniu zwykłych warunków możemy uzyskać odpust zupełny. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia dzisiejszej Uroczystości – Ks. Infułatowi, Ks. Prałatowi, Kapłanom przybyłym na dzisiejszą uroczystość z naszego dekanatu oraz dekanatu oświęcimskiego, Dzieciom komunijnym, sypiącym kwiaty, Scholii, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Panu Organiście, Pani Zakrystiance, Panom niosącym baldachim, tym, którzy wysprzątali oraz przystroili kościół, Wszystkim Parafianom, Gościom biorącym udział w sumie odpustowej.
•  Przeżywamy miesiąc czerwiec i Litanie do NSPJ będziemy odmawiać zasadniczo po mszach św.,  a w piątek  i sobotę przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

2. Poniedziałek:  Dzień powszedni. 

3. Wtorek:  Dzień powszedni. 

4. Środa: Dzień powszedni. 
•  Po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Czwartek: Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 

6. Piątek: Dzień powszedni.

7. Sobota: Dzień powszedni. Dzień Ojca.

8. W przyszłą niedzielę:  XII Niedziela Zwykła

9. DZIĘKUJĘ 
•  za indywidualne ofiary składane na kościół,  za niedzielną składkę. 
•  Bóg zapłać za troskę i sprzątanie naszego kościoła, tym, którzy to czynili w minionym tygodniu

Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła Osiek

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła
ul. Kościelna 13
32-608 Osiek k. OświęcimiaXI NIEDZIELA ZWYKŁA
17. 06. 2012

W każdym człowieku Bóg zasiewa ziarno wiary, nadziei i miłości. Biorąc udział we Mszy świętej rozwijamy w sobie te dary.


Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie sztandaru pszczelarzy.

Nabożeństwa czerwcowe
- dziś o godz. 16.00
- w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W przyszłą niedzielę uroczystość odpustowa ku czci NMP NIEUSTAJĄCEJ POMOCY. Sumę odprawi ks. Bogdan Nowak, dyrektor Zakładu Salezjańskiego w Oświęcimiu. Przed kościołem będzie prowadzona kwesta na rzecz misji prowadzonych przez Księży Salezjan.

Zapowiedzi Sebastiana Jurasa i Daniela Biesa są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Dziękujemy strażakom za uporządkowanie starego cmentarza
Zabytkowy kościół będzie otwarty
Od 18 kwietnia do 14 października
od środy do soboty 9.00 - 18.00
w niedzielę 12.00 - 16.00
Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy.....Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i „Źródło”.

Życzymy błogosławionej niedzieli.


Zapraszamy dzieci i młodzież o zaangażowanie się we wspólnoty: służby liturgicznej, koła misyjnego i oazy.
Spotkania odbywają się w salce domu parafialnego.
Oazy Dzieci Bożych w piątki o godz. 15.30
Koła Misyjnego w poniedziałki o godz. 16.00
Oazy młodzieżowej w piątki o godz. 18.30
Ministrantów i kandydatów w soboty o godz.9.00

Parafia p.w. św. Józefa Robotnika w Ujsołach

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Józefa Robotnika w Ujsołach

34-371 Ujsoły
ul. Ks. Prałata Józefa Piotrowskiego 10

Ogłoszenia duszpasterskie

Dziś 10 niedziela Zwykła. To, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie. Gromadzimy się dziś wokół ołtarza Chrystusowego, aby we wspólnocie wiary doświadczyć tajemnicy czekającej nas wieczności. Jest to właściwe ukierunkowanie naszej egzystencji, która należy odkrywać w kategorii ostatecznego powołania.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

- w poniedziałek, 11 czerwca - wspomnienie św. Barnaby, apostoła;

- w środę, 13 czerwca - wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;

- w czwartek, 14 czerwca - wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;

- w piątek, 15 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. wieczorna o godz. 18.00 zostanie odprawiona w kapliczce przy Strażnicy.

- w sobotę, 16 czerwca - wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Parafia Wniebowzięcia NMP w Milówce

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Wniebowzięcia NMP w Milówce
34-360 Milówka
pl. Wolności 9

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 czerwca 2012
1. Umiejętność czekania razem z Panem aż do czasu żniwa to, jak usłyszeliśmy dzisiaj, wyraz chrześcijańskiej cierpliwości. Jest to postawa trudna, ale taka jest natura królestwa Bożego, które wzrasta niewidocznie i dojrzewa powoli. Zaufajmy Bogu, bo On wie, co czyni.

Zapraszamy na godzinę 15.00 do Kina Tęcza na wykład pana dr. inż. Antoniego Zięby o obronie życia ludzkiego.

2. Trwa czerwiec - miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej. Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.

3. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

· w czwartek, 21 czerwca - święty Alojzy Gonzaga, jezuita, oddany całym sercem posłudze chorym. Polecajmy mu w modlitwie ludzi chorych i cierpiących.

W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności:

Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Zarzeczu

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia p.w. Wszystkich Świętych w Zarzeczu

ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 17
34-326 Zarzecze

17 VI 2012 r. - XI Niedziela Zwykła

Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość odpustową ku czci Św. Antoniego z Padwy. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11. 30, którą odprawi i kazanie wygłosi Ks. Jerzy Filek – proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Tarnawie k. Bochni.
W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed Kościołem na funkcjonowanie i utrzymanie Domu Matki i Dziecka w Bielsku–Białej. Prosimy o ofiarność na ten cel.
Liturgiczne obchody tygodnia:
W czwartek 21. VI – wsp. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W przyszłą niedzielę 24. VI – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
Ogłoszenie Dyrektora Szkoły: Rada Rodziców, dyrektor, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Zarzeczu mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców na Piknik Rodzinny pod hasłem "Kibicujemy rodzinie", który odbędzie się w sobotę 23 czerwca 2012 r. od godz. 15.00 przy placówce. W programie: występy dzieci, grill i grochówka, rozgrywki sportowe, dmuchana zjeżdżalnia, kiermasz książek (można zakupić podręczniki na rok szkolny 2012/2013) i inne atrakcje.
Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej będzie w najbliższy czwartek 21. VI po Mszy Św. wieczornej w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszam!
Składam serdeczne podziękowanie "Bóg zapłać" za ofiary składane na rzecz remontów przy Plebani i przy Kościele i proszę o dalszą pomoc! Prace trwają nadal, prace wykończeniowe i porządkowanie terenu. Zwracam się z prośbą o dalszą pomoc na te prace.

Parafia Rzymsko-Katolicka św. Michała Archanioła Wilkowice

Ogłoszenia Parafialne - Kościół: Parafia Rzymsko-Katolicka św. Michała Archanioła
ul. Kościelna 14, 43-365 Wilkowice

11 Niedziela zwykła 17.06.2012 r.1. Chrystus, wspominając dzisiaj pracę rolnika, mówi, że każdy z nas jest rolnikiem.

Każdy jest bowiem powołany do budowania Bożego Królestwa na ziemi. Za swój

wysiłek otrzyma kiedyś nagrodę od Tego, który w niebie ocenia dzieło ludzkich rąk.2. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa

czerwcowe odprawiamy o godz. 17,3o. Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie

słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą i wypraszamy dla

siebie potrzebne łaski.3. Nowenna do św. Michała Archanioła we wtorek o godz. 17,oo – prowadzi młodzież.- Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na comiesięczne spotkanie formacyjne w

środę w/g stałego porządku.- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17,oo.4. W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Na Nabożeństwie czerwcowym będziemy się

modlić za ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje

obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Zapraszamy ojców i dzieci.5. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia

św. Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie

wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako

poprzednika Mesjasza.6. W poniedziałek, 25 czerwca, odbędzie się w naszym kościele całodzienna Adoracja

Najśw. Sakramentu od godz. 7,00 do 18.00. Adoracja obejmuje wszystkie parafie

naszej Diecezji. Naszej parafii przypadł dzień 25 czerwca w rocznicę konsekracji

kościoła. I tak będzie co roku.Ks. Biskup Ordynariusz w liście na 20 – lecie Diecezji skierował słowa :

„Niech praktyka modlitwy adoracyjnej będzie czasem naszej wspólnej modlitwy

dziękczynienia za nasz Kościół partykularny, za duszpasterzy i wiernych, zwłaszcza

tych, którzy żyją z dala od Pana Boga i Kościoła.Chciejmy już dziś zaplanować sobie udział w modlitwie i adoracji w naszym kościele.
Zachęcamy też do przygotowania i poprowadzenia modlitwy przed Najświętszym

Sakramentem wszystkie grupy działające w naszej Parafii.

Program adoracji znajduje się w gablotce i na parafialnej stronie internetowej.7. Bóg zapłać składamy za ofiary na potrzeby naszego kościoła.

Także II Róży św. Zofii za ofiarę 600,- zł.8. Zespół Charytatywny będzie wydawał artykuły spożywcze dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej

w środę od godz. 16,oo.

Parafia św. Jakuba Apostoła Szczyrk

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia św. Jakuba Apostoła

Adres:
ul. Kolorowa 1
43-370 Szczyrk

O G Ł O S Z E N I A P A R A F I A L N E


XI NIEDZIELA ZWYKŁA- 17 VI 2012

Kościół w tym tygodniu wspomina:


Wtorek 19 VI – św. Romualda


Czwartek 21 VI – św. Alojzego Gonzage.

2.Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa dziś i w każdą niedzielę w Sanktuarium św. Jakuba o godz. 17.30 natomiast w tygodniu po Mszy św. o godz.19.00 w kościele parafialnym.

3.We wtorek Ks. Biskup Ordynariusz Tadeusz Rakoczy udzieli Sakramentu Bierzmowania Młodzieży III klasy Gimnazjum w kościele parafialnym św. Apostołów Piotra i Pawła na Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie przed tą uroczystością. Nie będzie Mszy św. w Sanktuarium św. Jakuba o godz. 18.00 ani Mszy św w kościele parafialnym o godz. 19.00. Intencje tych Mszy św. będę odprawione na Mszy św. z udziałem ks. Biskupa. Spowiedź dla młodzieży i ich rodzin w poniedziałek w kościele parafialnym od 17.30.

4.W przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.Nasza parafia w tym dniu prowadzi czuwanie modlitewne na Górce.

5.Rodzicom i młodzieży bierzmowanej dziękujemy za przygotowanie kościoła do uroczystości a także za złożony dar materialny. Na sobotę do posprzątania kościoła parafialnego prosimy rodziny z ul. Myśliwskiej od numeru 90 - 114 numery parzyste.

6.We wtorek wieczorem kancelaria parafialna jest nie czynna.

7.W przyszła niedzielę przed kościołem młodzież oazowa naszej parafii będzie zbierała ofiary na rekolekcje i wypoczynek wakacyjny. Rodzina państwa Bojdów bardzo gorąco i serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy w tych trudnych chwilach okazali im pomoc i życzliwość.

8.Są do odbioru zdjęcia dzieci I komunijnych w zakładzie fotograficznym p. Klisia.

Parafia Najdroższej Krwii Pana Jezusa Chrystusa

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:
Parafia Najdroższej Krwii Pana Jezusa Chrystusa
ul. Kościelna 20
43-360 Bystra

OGŁOSZENIA - Odpust ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa 10.06.2012 R.

1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesje eucharystyczne wokół kościoła. We czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i ognisko przy Nazarecie. Zapraszamy Akcję Katolicką, Radę Parafialną, Oazę Rodzin, Róże Różańcowe Grupę Charytatywną , gorliwych uczestników Oktawy Bożego Ciała.
2. W tym tygodniu przypadają następujące obchody liturgiczne:
" w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby , Apostoła
" w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dk. Kościoła
" w czwartek wspomnienie bł. Michała Kozala , biskupa i męczennika
" w piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przyjdźmy licznie na msze św. wieczorną, na godz. 18.00, całymi rodzinami, by odnowić AKT POŚWIĘCENIA RODZIN NASZEJ PARAFII NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA, Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
" w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
3. W środę kolejne czuwanie fatimskie. Różaniec i Mszę św. poprowadzi Ks. Karol Tomecki . Po Mszy św. uroczyste odprowadzenie figury Matki Bożej do kaplicy . Zapraszamy Panów do niesienie figury Matki Bożej, Róże różańcowe, służbę liturgiczną . Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej . Prosimy o przyniesienie świec.
4. Spotkanie ministrantów we czwartek o 16.30 . młodzieży oazowej w piątek w łączności ze Mszą św. i Dzieci Maryi w sobotę o godz. 9.00.
5. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie Ruchu Domowego Kościoła we środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
6. Pragnę serdecznie podziękować Kapłanom którzy celebrowali sumę odpustową. Szczególne podziękowania dla Ks. dr Damiana Wąska za wygłoszone kazania.
7. Dziękuję także Siostrom Szarytkom, chórowi Cantica, OSP ze sztandarem, paniom niosącym światło, dzieciom i młodzieży, ministrantom i lektorom, i wam wszystkim bracia i siostry za obecność i wspólną modlitwę.
8. W zakrystii trwają zapisy na lipcową Pielgrzymkę Radia Maryja na Jasną Górę Podajemy imię i nazwisko i numer telefonu. Zapraszamy.
9. Wartość ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej wyniosła 1.140 zł. W tym czasie przekazaliśmy także ofiarę na Dom Samotnej Matki i Dziecka 510 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Trwają prace przy budowie kaplicy na naszym cmentarzu. Budowa kaplicy została także wsparta podczas spotkania jubileuszowego-rodzinnego w Hałcnowie. Wartość ofiar - 4.880 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
11. Ks. Robert zaprasza na spotkanie przed rekolekcjami wakacyjnymi w Nadolu nad Bałtykiem. Spotkanie w auli bł. Jana Pawła II w dniu 17.06./ niedziela/ o godz. 10.00. Zapraszamy.
12. Bóg zapłać Paniom z rejonu IV i V za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy rejon I. Dziękujemy także za przygotowanie i ukwiecenie ołtarzy na Boże Cialo.

Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy

Ogłoszenia Parafialne - Kościół:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. Przemienienia Pańskiego w Radoczy
Adres parafii:

Radocza 80
34-100 Wadowice

17 czerwca 2012
XI Niedziela Zwykła


Dzisiaj Msze św. o godz. 730, 1000, 1800. O godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe.

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus mówi w porównaniach o Bożym Królestwie. To Królestwo rośnie Bożą mocą i rozrasta się tam wszędzie, gdzie człowiek przez wiarę dotyka Jego tajemnicy.

Jak było zapowiadane, przed kościołem jest zbiórka do puszki przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

21 czerwca, Czwartek
Zapraszamy na Nowennę do Przemienienia Pańskiego wszystkich czcicieli Pana Jezusa Przemienionego, a w szczególności rodziny dorosłych i dzieci, które w minionym tygodniu przyjęły obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Będzie to wspólne podziękowanie za dar nawiedzenia domu przez Pana Jezusa i za Jego błogosławieństwo. Wszyscy uczestnicy nowenny mogą przyjąć Komunię Św. pod dwoma postaciami. Jak to było dotychczas, na nowennie możemy składać różne intencje, które będziemy powierzać Panu Jezusowi Przemienionemu. Przed nabożeństwem prosimy o pisanie do księgi pamiątkowej nazwisk rodzin, które przyjęły obraz Jezusa Miłosiernego. Dobrze byłoby wpisać imiona wszystkich domowników, a także wg możliwości jakieś podziękowanie czy uwielbienie Boga. W dalszym ciągu zapraszamy solenizantów na nowennę. Niech wejdzie nam to w zwyczaj, byśmy tak obchodzili osobiste uroczystości.

24 czerwca, Niedziela
Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Trwa peregrynacja. W najbliższym czasie Obraz przyjmą rodziny: Wacława Niżnika, Magdaleny Harnik, Eugeniusza Homel, Marioli Przebinda, Krystyny Słaboń, Wojciecha Kuliga, Kazimierza Króla. Bogusława Matyjasika, Cypriana Sabudy, Tadeusza Pytlowskiego, Adama Kręciocha, Zdzisława Orkisza, Zuzanny Kolasa, Jana Kolasy. Obraz przebywa dobę w każdym domu. W adoracji tego obrazu biorą udział wszyscy mieszkańcy danego domu. Ewentualne zmiany trasy prosimy zgłaszać u p. kościelnego.

W przyszłym tygodniu kościół sprzątają w sobotę o godz. 7.45 i organizują samochód do chorych na niedzielę (po porannej Mszy św.) osoby z rodzin: Genowefy Odrowąż, Mariusza Gawła, Janusza Augustyniaka, Barbary Nideckiej, Małgorzaty Łachman, Zofi i Samel, Bożeny Górak.

Na godzinki przed pierwszą Mszą św. zapraszamy mieszkańców Skawiska II, a na Koronkę do Miłosierdzia Bożego mieszkańców Dolnej Wsi II.

Na składkę kopertową złożono 350 zł. Bóg zapłać za ofiary. Na skłądkę cegiełkową złożono 1580 zł. Bóg zapłać za ofiary.

Tabliczkę 400 godzin pracy na rzecz kościoła uzyskali rodzina Kręciochów, Walenty i Józefa Łęccy, Ewa i Andrzej Nicieja, Władysław i Zofia Pałosz, Władysława Wróbel. Gratulujemy.

Składamy serdeczne życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny: Romualdom, Alojzym, Paulinom, Janom, Markom, Elżbietom, Protazym, Alicjom, Tomaszom, Wandom, Zenonom, Danutom, Gerwazym.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznicę sakramentu małżeństwa. Módlmy się również za tych, którzy już odeszli, w rocznicę ich śmierci.

Zachęcamy do kupowania gazet katolickich, ale równocześnie przypominamy, że nie są za darmo.